Warszawa

5°C

  Niemcy: astronomiczna suma zapomogi dla syryjskiego uchodźcy

  Niemcy: astronomiczna suma zapomogi dla syryjskiego uchodźcy

  czwartek, 27 październik 2016 00:00
  imigranci imigranci fot. usdefensewatch.com

  Ten Syryjczyk przybył do Niemiec w ubiegłym roku. Przy takiej kwocie, jaką otrzymuje od państwa na utrzymanie rodziny, z pewnością nie żałuje, że przyjechał.

  49-letni azylant Ghazia A. ma cztery żony i aż 23 dzieci, choć jedna z jego córek po pewnym czasie wyszła za mąż i przeniosła się do Arabii Saudyjskiej.

  Nieoficjalnie obliczono, że na utrzymanie tak licznej rodziny dostaje od niemieckiego państwa około 360 tysięcy euro zapomogi rocznie.

  Co ciekawe, mężczyzna, choć ma cztery żony, zgodnie z niemieckim prawem może mieć jedną. Musiał więc wybrać "oficjalną" żonę, a pozostałe są traktowane jako jego "partnerki". Musiały się one przenieść do sąsiedztwa.

  – Cały czas kursuję między jedną, a drugą rodziną, ale mam nadzieję, że również znajdę pracę – zapewnia A., który w Syrii posiadał wypożyczalnię samochodów i miał warsztat naprawczy.

  Sprawa wywołuje u naszych zachodnich sąsiadów spore emocje. Niektórzy wskazują, że po przyjęciu ponad miliona imigrantów, w większości z państw muzułmańskich, staje się to w Niemczech nową rzeczywistością.

  Cały artykuł tutaj

  Źródło: tvp.info, Daily Mail

  Zobacz także: Szok. Janet Jackson chodzi w muzułmańskim stroju (FOTO)

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.