Papież o korupcji w Watykanie. Mówi też o bileciku do św. Józefa

Reklama

Papież o korupcji w Watykanie. Mówi też o bileciku do św. Józefa

czwartek, 09 luty 2017 21:08
papież Franciszek papież Franciszek fot. CNS

Nieoczekiwane wyznanie zwierzchnika Kościoła katolickiego. "W Watykanie jest korupcja, ale ja nie tracę spokoju" - powiedział podczas rozmowy z przełożonymi zakonów.

Treść rozmowy, która miała miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku, opublikowano w jezuickim piśmie "Civilta Cattolica". Fragmenty znalazły się w dzienniku "Corriere della Sera".

Franciszek oświadczył, że jako papież jest spokojniejszy niż, gdy mieszkał w Buenos Aires.

"Nie biorę tabletek uspokajających. Włosi dają dobrą radę: aby żyć w spokoju, potrzeba zdrowego nieprzejmowania się" - stwierdził.

Jest spokojny, mimo, że, jak przyznał, w Watykanie nie brakuje problemów.

"Jest korupcja w Watykanie. Ale ja żyję w spokoju. Jeśli jest jakiś problem, piszę bilecik do świętego Józefa i kładę go pod figurką, którą mam w swoim pokoju".

- Teraz to on śpi na materacu bilecików. Dlatego ja śpię dobrze - zażartował.

Franciszek odniósł się też do pedofilii.

Według niego, jeśli są w nią zamieszani księża lub zakonnicy, to jest to efekt "działań diabła, który niszczy dzieła Jezusa poprzez tego, który miał go głosić".

Powołał się na dane, zgodnie z którymi często ci, którzy dopuszczają się pedofilii, sami wcześniej padli ofiarą molestowania.

Według niego, aby walczyć z tym zjawiskiem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na proces przygotowania kandydatów do kapłaństwa i na to czy dojrzali do tego stanu.

Na podstawie: polskieradio.pl

Zobacz także: Popularny pastor: każdy chrześcijanin jest kapłanem

Reklama

Reklama

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.