Wydrukuj tę stronę

Alians Ewangeliczny przeciwko radykalnemu prawu LGBT w katolickim kraju

poniedziałek, 21 sierpień 2017 08:00
Alians Ewangeliczny przeciwko radykalnemu prawu LGBT w katolickim kraju fot. Pixabay.com

Alians Ewangeliczny w tym katolickim europejskim kraju stanowczo protestuje przeciwko propozycji ustawy, która wyraźnie dyskryminuje przeciwników tzw. "małżeństw homoseksualnych".

Propozycja nowego prawa w Hiszpanii, według aliansu, "zagraża demokratycznej wolności wszystkich obywateli".

Oficjalnie ustawa ma być wymierzona "przeciwko dyskryminacji w odniesieniu do orientacji seksualnej, a także tożsamości i ekspresji płciowej" i ma służyć "równości dla społeczności LGBTI".

Zakłada między innymi promowanie tejże "równości" przez rząd oraz kary za terapię mającą na celu powrót do tradycyjnej orientacji.

Alians Ewangeliczny w Hiszpanii podkreśla, że ideologia, na której bazuje projekt, nie jest oparta na nauce.

"Przeczy on równości wszystkich obywateli, dając jednej grupie społecznej przywilej wobec innych. Ogranicza wolność sumienia i słowa. Narusza kompetencje społeczeństwa obywatelskiego i rodziny" - czytamy w oświadczeniu.

Ewangeliczni apelują do ustawodawców, by pamiętali o duchu demokracji i "prawdziwej różnorodności" podczas debaty nad ustawą i nie stali się "ofiarami dogmatu, nowej ortodoksji, nauczania, nierówności i nietolerancji, zwłaszcza, gdy przybiera ona pozór postępu".

Podkreślają, że projekt ogranicza tolerancję, a więc prawo rodzin do edukowania swoich dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie wartościami. Ogranicza też róznorodność i jest nacechowany "uprzedzeniami" - nie odróżnia bowiem szacunku do ludzi od prawa do różnicy zdań.

Parlament zajmie się ustawą we wrześniu. Oczekuje się, że zostanie przyjęta. "Małżeństwa homoseksualne" są w Hiszpanii legalne od 2005 roku. Wówczas u władzy byli socjaliści. Obecnie teoretycznie konserwatywna Partia Ludowa.

Ewangeliczni chrześcijanie w Hiszpanii stanowią tylko część protestanckiej społeczności w tym kraju.

Ustawa cieszy się już większym poparciem na przykład w kościele metodystyczno-prezbiteriańskim.

Łącznie protestanci stanowią 2,5 procent hiszpańskiego społeczeństwa. Przynależność do Kościoła katolickiego deklaruje blisko 70 procent obywateli.

Na podstawie: Christian Today, Evangelical Focus

Zobacz także: Prymas Polski a pastorzy. Różnice w sprawie uchodźców

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.