Wydrukuj tę stronę

Media: papież dostał swój kod QR i jest dumny

poniedziałek, 09 sierpień 2021 18:29
Media: papież dostał swój kod QR i jest dumny

Papież Franciszek znalazł się wśród mieszkańców i pracowników Watykanu, którzy otrzymali tzw. green passy i zaświadczenia z kodem QR. Trafiły one do osób zaszczepionych.

Jak podaje francuska agencja I-Media jest on z tego powodu "dumny, nie uważa tego za ograniczenie wolności, ale za znak odpowiedzialności i postawy obywatelskiej".

I-Media zauważa, że informacja nie została jeszcze potwierdzona przez sam Watykan, ale nie wydaje się, żeby takie potwierdzenie miało zostać opublikowane. Kampania szczepień i wydawanie stosownych certyfikatów jest oficjalną procedurą Watykanu, zgodną z obecnymi europejskimi normami.

Certyfikaty covidowe obowiązują obecnie w Uniii Europejskiej, a we Włoszech należy posiadać certyfikat, jeśli chce się wejść choćby do placówek kulturalnych, gastronomicznych czy na imprezy sportowe.

Reklama

To samo dotyczy Muzeów i Ogrodów Watykańskich. Watykan na liście państw wydających certyfiakty znajduje się od kilku dni. Jego mieszkańcy i pracownicy mieli możliwość zaszczepić się szczepionką firmy Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19.

Sam papież jeszcze w styczniu wzywał wszystkich do zaszczepienia się i sam przyjął wtedy preparat. 

Co ciekawe, we wrześniu podczas papieskiej pielgrzymki na Słowację w spotkaniu z Franciszkiem będą mogły uczestniczyć tylko osoby zaszczepione.

Na podstawie: Deon.pl, Euractiv.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.