Majorka: ewangelizacje na plaży. Ludzie nawracają się i są chrzczeni! (WIDEO)

Majorka: ewangelizacje na plaży. Ludzie nawracają się i są chrzczeni! (WIDEO)

piątek, 04 sierpień 2023 08:04
ewangelizacja na plaży na Majorce ewangelizacja na plaży na Majorce fot. Reach Mallorca

Wakacyjny raj stał się także miejscem, gdzie wierzący niosą przesłanie ewangelii, co spotyka się z niemałym zainteresowaniem.

Ta hiszpańska wyspa to jeden z ulubionych wakacyjnych celów brytyjskich czy niemieckich turystów. Każdego lata przybywają ich tam tysiące.

A od ponad 10 lat młodzi wierzący z Niemiec i Szwajcarii również tam podróżują, by wziąć udział w inicjatywie ewangelizacyjnej Reach Mallorca (Dosięgnij Majorki), podczas której dzielą się ewangelią z każdym, kogo spotkają.

W tym roku 250 młodych ludzi zorganizowało nabożeństwa i aktywności ewangelizacyjne na plaży w dn. 29 lipca - 4 sierpnia.

Półgodzinne nabożeństwa odbywają się na Platja de Palma - plaży zlokalizowanej bardzo blisko popularnego wśród Niemców klubu nocnego. Podczas chrześcijańskiego spotkania wierzący odnoszą się między innymi do tego, co na temat imprezowania ma do powiedzenia Bóg.

- Widzimy, że wśród niemieckich gości na Majorce jest duże zainteresowanie, jeśli chodzi o Boga i tematy duchowe - mówi Gernot Elsner - współzałożyciel Reach Mallorca.

Każdego wieczora chrześcijańskiemu przesłaniu przysłuchuje się od 150 do 200 przechodniów. Mają okazję posłuchać też chrześcijańskiej muzyki i obejrzeć dzieła sztuki ulicznej. Jeśli wyrażają taką wolę, wierzący mogą się za nich także pomodlić.

Oprócz nabozeństw, na miejscu odbywają się też rozmowy indywidualne. Ludzie nawracają się i są chrzczeni!

Jak w przypadku poprzednich edycji wydarzenia, nabożeństwa na plaży odbywają się we współpracy z hiszpańskimi kościołami na wyspie.

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Pytam · 6 miesiecy temu
    A mówią Niemcom o grzechu? Bo z tego co wiem w Germanii nie wolno mówić słowa "grzech" pod karą więzienia. Jeśli podczas tej " ewangelizacji" mówi się to słowo to Niemcy muszą być mocno zdziwieni

Ostatnie komentarze

@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.