Wydrukuj tę stronę

Przeszedł ponad 30 egzorcyzmów. Mówi, że nadal są w nim demony

poniedziałek, 03 czerwiec 2013 09:13
Papież Franciszek modli się za Angela Papież Franciszek modli się za Angela fot. YouTube/Paul Watson

Meksykanin Angel, za którego 19 maja pomodlił się papież, nadal potrzebuje uwolnienia.

To właśnie modlitwa za Angela na Placu św. Piotra rozbudziła spekulacje, jakoby Franciszek odprawił egzorcyzm. Watykan zaprzeczył tym plotkom. Oświadczono, że papież po prostu pomodlił się za mężczyznę.

43-letni Angel twierdzi, że w swoim życiu został poddany już ponad 30 egzorcyzmom. Zajmowało się nim 10 egzorcystów, w tym najbardziej znany watykański egzorcysta - o. Gabriele Amorth, który niedawno wyjawił, że wygnał do piekła 160 tysięcy demonów.

Angel twierdzi, że nadal potrzebuje uwolnienia, a diabły mieszkają w nim od 14 lat. Hiszpańskiej gazecie "El Mundo" powiedział, że demony opętały go, gdy pewnego dnia wracał do domu.

"To zdarzyło się w 1999 roku. Wracałem do domu autobusem. Poczułem, że weszła do niego jakaś energia. Nie widziałem jej, ale ją odczuwałem. Podeszła do mnie i zatrzymała się przede mną. Wtedy nagle coś weszło we mnie przez klatkę piersiową. Miałem wrażenie, że coś otwiera moje żebra".

Od tamtej pory jego stan zaczął się pogarszać. Miał wymioty, odczuwał ból w całym ciele, tak jakby były w nim igły. Zaczął mieć trudności z chodzeniem i snem, a kiedy już spał śniły mu się koszmary. Zaczął też wpadać w stany transu. Wtedy bluźnił.

Zbadali go lekarze, ale nie byli w stanie dojść do przyczyny jego problemów.

Ksiądz Juan Rivas towarzyszył Angelowi, gdy na Placu św. Piotra pomodlił się za niego Franciszek. Sytuację tę opisał w następujący sposób:

"Papież powitał Angela. Ten pocałował papieski pierścień i w tej chwili wpadł w trans. Papież położył ręce na jego głowę i w tym momencie Angel wydał okropny dźwięk. To brzmiało jak ryk lwa. Wszyscy, którzy tam stali, doskonale to słyszeli. Papież i jego ochroniarze również. Pomimo tego okropnego ryku, Franciszek nie dał się zbić z tropu. Kontynuował swoją modlitwę, tak jakby już doświadczył podobnych sytuacji w przeszłości".

Według gazety "El Mundo", po modlitwie Angel poczuł się lepiej. Na wywiad z dziennikarzem przyszedł o własnych siłach, podczas gdy w trakcie spotkania z papieżem siedział na wózku inwalidzkim.

Poniżej wspomniana modlitwa papieża za 43-letniego Meksykanina.


Źródło: VaticanInsider.lastampa.it

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.