Warszawa

4°C

  Brytyjski rząd: mężczyźni będą żonami, a kobiety mężami

  Brytyjski rząd: mężczyźni będą żonami, a kobiety mężami

  niedziela, 30 czerwiec 2013 16:26
  Brytyjski rząd: mężczyźni będą żonami, a kobiety mężami fot. sabotagetimes.com

  Kolejne szokujące zmiany dotyczące płci w Wielkiej Brytanii.

  Zgodnie z nową ustawą forsowaną przez rząd Davida Camerona, mężczyźni będą mogli być prawnie określani jako "żony", a kobiety jako "mężowie". Wszystko po to, by dopasować prawo do małżeństw homoseksualnych.

  W wyjaśnieniu czytamy, że wspomniane terminy będą stosowane wymiennie:

  "Słowo "mąż" będzie mogło dotyczyć zarówno mężczyzny, jak i kobiety w małżeństwie homoseksualnym, a także mężczyzny, który jest w związku małżeńskim z kobietą. Podobnie słowo "żona" będzie dotyczyło zarówno kobiety, która zawarła związek małżeński z kobietą, jak i mężczyzny poślubionego mężczyźnie".

  Jednocześnie stwierdza się, że w przyszłości rozumienie tych terminów odpowiednio do płci może częściowo powrócić:

  "Termin "mąż" będzie w przyszłym prawie dotyczył męża, który zawarł związek małżeński z innym mężczyzną (ale nie kobiety, która poślubiła inną kobietę). Termin "żona" będzie dotyczyć kobiety, która zawarła małżeństwo z inną kobietą (ale nie mężczyzny poślubionego innemu mężczyźnie)".

  Zmiany wprowadzane przez Partię Konserwatywną są ostro krytykowane przez obrońców tradycyjnego małżeństwa.

  "Zawsze wiedzieliśmy, że rząd będzie próbował zmienić definicję małżeństwa i teraz widać, jakie powstało absurdalne zamieszanie" - oświadczyła Koalicja na rzecz Małżeństwa.

  Prace nad ustawą rozszerzającą małżeństwo na homoseksualistów mają zostać dokończone w brytyjskim parlamencie jeszcze tego lata.

  Źródło: Daily Mail, christian.org.uk

  Please publish modules in offcanvas position.