"Legalizacja małżeństw homoseksualnych to znak apokalipsy"

Reklama

"Legalizacja małżeństw homoseksualnych to znak apokalipsy"

środa, 24 lipiec 2013 11:37
"Legalizacja małżeństw homoseksualnych to znak apokalipsy" fot. debretts.com

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi, Cyryl, ostro o małżeństwach homoseksualnych.

- W ostatnim czasie napotykamy na ogromne pokusy. W różnych krajach wybór grzechu jest zatwierdzany i usprawiedliwiany przez prawo, a ci, którzy postępują zgodnie z sumieniem i walczą z narzucanymi przez mniejszość ustawami, są poddawani represjom. To bardzo niebezpieczny apokaliptyczny znak. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby na terytorium świętej Rusi grzech nigdy nie został zatwierdzony przez prawo państwowe. Oznaczałoby to bowiem, że nasz naród wstąpi na drogę autodestrukcji - powiedział patriarcha.

Według Cyryla, obecnie są podejmowane ogromne wysiłki, by "przekonać nas wszystkich, że jedyną wartością jest wolność wyboru i że nikt nie ma prawa się na nią targnąć, nawet jeśli człowiek wybiera zło i zachowanie niebezpieczne społecznie".

Jednocześnie patriarcha wyraził opinię, że przezwyciężenie przestępczości jest możliwe nie przez ustawy, a przez ludzkie decyzje.

- Wiemy, że żadna, nawet najdoskonalsza ustawa nie wykorzeni przestępczości, korupcji, zła, kłamstwa. Wykorzenić je może tylko człowiek, który dokona wyboru - wybierze dobro - powiedział patriarcha Moskwy i Wszechrusi.


Źródło: Rossijskaja Gazeta

Please publish modules in offcanvas position.