Wydrukuj tę stronę

Sąsiad Polski wprowadza trzecią płeć. I to już od listopada

niedziela, 18 sierpień 2013 19:04
Sąsiad Polski wprowadza trzecią płeć. I to już od listopada fot. gapyear.com

W Europie postępują liberalne trendy. Tym razem chodzi o "nieokreśloną" płeć.

Pierwszym krajem na naszym kontynencie, który wprowadzi taką opcję będą Niemcy i to już od listopada tego roku. Nowe prawo w tym kraju pozwoli rodzicom na rezygnację z określenia płci dziecka. Tym samym, w późniejszym życiu będzie ono mogło "zdecydować" czy będzie mężczyzną, kobietą czy osobą o nieokreślonej płci.

Niemcy to pierwszy kraj w Europie, który dodaje taką opcję. Sześć tygodni wcześniej Australia stała się pierwszym państwem na świecie, które wprowadziło tę nowinkę.

Zgodnie z australijskim systemem prawnym, obywatel może wybrać trzecią dodatkową kategorię niezależnie od tego czy przeszedł operację zmianę płci badź terapię hormonalną.

Innym krajem w Europie, który poczynił istotne wysiłki w tym kierunku jest Finlandia. Na razie jednak ze względu na przeszkody natury prawnej nie przygotowano tam odpowiedniej ustawy.

Według komentatorów, niemiecka inicjatywa wywrze presję na Brukselę, by podjęła bardziej intensywne wysiłki na rzecz legislacji antydyskryminacyjnej wobec osób transseksualnych.

Udostępnij


Źródło: spiegel.de

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.