Wydrukuj tę stronę

Zachodnie mocarstwa zaatakują Syrię? Jest duchowe ostrzeżenie

czwartek, 29 sierpień 2013 18:23
brytyjskie myśliwce Tajfun wylądowały na Cyprze brytyjskie myśliwce Tajfun wylądowały na Cyprze fot. defensenews-updates.blogspot.com

Arcybiskup Canterbury Justin Welby ostrzega przed interwencją zbrojną w Syrii.

Najgłośniej o akcji militarnej mówi rząd Wielkiej Brytanii. Na odległym zaledwie o 200 km od Syrii Cyprze wylądowało 6 brytyjskich myśliwców typu Tajfun. Doradcy premiera Davida Camerona uważają, że ewentualna akcja mogłaby zostać potraktowana jako "interwencja humanitarna", co pozwoliłoby ominąć Radę Bezpieczeństwa ONZ. Jej stali członkowie, Rosja i Chiny, sprzeciwiają się jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz w Syrii.

Według abp Justina Welby'ego, członkowie brytyjskiego rządu powinni mieć pewność czy taka akcja byłaby uzasadniona. Powinni także wziąć pod uwagę możliwe skutki akcji zbrojnej dla całego Bliskiego Wschodu.

Duchowny zwrócił uwagę na "ogromną zawiłość sytuacji" w tym regionie.

- Brytyjski rząd i Amerykanie mają wgląd w dane wywiadowcze, których nikt nie zna. Myślę po prostu, że powinniśmy być bardzo ostrożni w naszych ocenach - powiedział.

Zwierzchnik Kościoła anglikańskiego odwiedził niedawno Egipt i Izrael. Przyznał, że przebywając w tym regionie odczuł "strach", jaki panuje tam przed tym, co może nastąpić w najbliższym czasie.

Interwencję militarną w Syrii zaczęto rozważać po doniesieniach o ataku chemicznym na cywilów na przedmieściach Damaszku. Miejsce dramatu badają na miejscu inspektorzy ONZ. Państwa zachodnie są przekonane, że za atakiem stoi reżim prezydenta Baszara al-Asada.

Udostępnij


Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.