Obrońcy życia triumfują. Parlament Europejski nie uznał aborcji za prawo człowieka

Reklama

Obrońcy życia triumfują. Parlament Europejski nie uznał aborcji za prawo człowieka

wtorek, 22 październik 2013 18:47
Parlament Europejski Parlament Europejski

Obrońcy życia świętują zwycięstwo po głosowaniu w Parlamencie Europejskim.

Europarlament odesłał do komisji rezolucję, która uznawała aborcję za prawo człowieka i domagała się, by wszystkie państwa członkowskie zalegalizowały przerywanie ciąży.

351 europosłów opowiedziało się za skierowaniem projektu z powrotem do komisji parlamentarnej. 319 poparło rezolucję.

Zdaniem Anthony'ego Ozimica z brytyjskiej organizacji Society for the Protection of Unborn Children (SPUC) broniącej praw nienarodzonych, wynik głosowania pokazuje, że lobby aborcyjne póki co nie jest w stanie narzucić swoich zasad "nawet w czasach dominacji kultury śmierci w Europie".

Z kolei, Sophia Kuby z organizacji pozarządowej European Dignity Watch (EDW) uważa, że "skierowanie projektu z powrotem do komisji da czas na zastanowienie się nad licznymi problematycznymi punktami dokumentu, zwłaszcza nad faktem, że jego współautorem jest komercyjna organizacja aborcyjna Planned Parenthood w Brukseli".

European Dignity Watch podkreśla, że gdyby rezolucja została przyjęta, miałaby negatywny wpływ na prawo lekarzy i pielęgniarek do odmowy udziału w zabiegach przerywania ciąży.

Choć obrońcy życia świętują zwycięstwo, polska europosłanka Joanna Senyszyn (SLD) jest przekonana, że projekt powróci pod obrady Parlamentu Europejskiego i to w niezmienionej formie.

- Prawica w Parlamencie Europejskiem łudzi się, że nie uda się ponownie poddać pod głosowanie tego raportu jeszcze w obecnej kadencji parlamentu - stwierdziła.

Jej zdaniem, wniosek o odrzucenie rezolucji nie zyskałby poparcia większości, dlatego przeciwnicy projektu zastosowali wybieg z odesłaniem dokumentu do komisji.


Udostępnij


Źródło: Life Site News, Money.pl

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.