O wywiadzie papieża Franciszka dla hiszpańskiego "El Pais" mówią media.
Wielu uważa buddystów za pokojowo nastawionych i życzliwych ludzi. Niejednego to do nich przekonało. Tymczasem...
"Wstawanie i pójście do kościoła nigdy mnie nie pociągało. Czy jest coś niewłaściwego w tym, by po prostu posłuchać kazania w Internecie? Usłyszę to samo, co w kościele".

PolecaneW Polsce odbędzie się kolejna wielka impreza ewangelizacyjna. Oto szczegóły

  • sobota, Sie 09 2014
Festiwal Życia w Estonii - 2008 rok Festiwal Życia w Estonii - 2008 rok fot. festiwalzycia.com

Festiwal Życia - to wydarzenie ewangelizacyjne, które ma przyciągnąć tysiące ludzi.

Kolejna jego edycja odbędzie się w sobotę 6 września na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. W niedzielę 7 września festiwal przeniesie się do Opery Krakowskiej, skąd planowana jest transmisja na żywo prowadzona przez jedną z międzynarodowych telewizji satelitarnych.

Właśnie w Krakowie w 2012 roku miała miejsce poprzednia edycja festiwalu. Okazała się wtedy wielkim sukcesem, gromadząc około 20 tys. gości z całego kraju.

Również tegoroczny festiwal będzie jednym z największych chrześcijańskich wydarzeń kulturalnych w Polsce. Jego celem jest dotarcie z ewangelią do jak największej liczby osób.

Jest niebywałą okazją dla wierzących, by mogli zabrać swoich przyjaciół, aby oni również usłyszeli Dobrą Nowinę.

Podczas imprezy odbędą się między innymi koncerty TGD, Natalii Niemen i Grzegorza Kloca. Na scenie zagoszczą również raperzy znani z krakowskiego Festiwalu Życia: Kolah, Arci oraz Arkadio.

Wśród atrakcji tegorocznej edycji festiwalu znajdzie się czołg T-34 "Ordon" należący do Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, a także wystawa motocykli klubu motocyklowego Boanerges.

Na Festiwalu zagoszczą także rycerze z Drużyny Księgi i Miecza Jaźwiec Południe.

Festiwal promuje przede wszystkim wartości rodzinne. Dlatego przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci. W osobnym namiocie najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatego programu obejmującego m.in  gry sportowe, zabawy, konkursy z nagrodami i występy klaunów. Do ich dyspozycji będzie także dmuchany plac zabaw, a całość ukoronuje koncert Majki Jeżowskiej.

Festiwal stwarza ogromne pole do współpracy pomiędzy różnymi kościołami i denominacjami. Każdy, bez względu na przynależność denominacyjną, może zaangażować się w pracę wolontaryjną.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest David Hathaway, założyciel i przewodniczący Eurovision Mission to Europe, redaktor magazynu "Prophetic Vision", a także międzynarodowy kaznodzieja, aktywnie działający od ponad 60 lat. Eurovision Mission to Europe jest jedną z największych organizacji chrześcijańskich w Europie, a także największą tego typu organizacją w Rosji.

Do tej pory festiwale organizowane były w krajach Europy Zachodniej, a także na Ukrainie, w Gruzji, Armenii, Izraelu, Mongolii. W Polsce pierwszy taki festiwal odbył się przed dwoma laty w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych materiałów dotyczących Festiwalu Życia.

Poleć
 

Tu Festiwal Życia z 2012 roku:

Więcej informacji na stronie FestiwalZycia.com

Źródło: Festiwal Życia

REKLAMA