REKLAMA
Emmanuel Macron i Marine Le Pen przeszli do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji. Chrześcijańscy wyborcy mają prawo wiedzieć, jakie są ich poglądy w kwestiach określanych jako ...
Kandydatka Frontu Narodowego na prezydenta Francji Marine Le Pen skrytykowała papieża Franciszka.
117-letnia Jamajka Violet Mosse-Brown jest obecnie najstarszą osobą na świecie. Przejęła to miano po śmierci również 117-letniej Emmy Morano z Włoch.

PolecaneOgólnoświatowa akcja chrześcijan przeciwko korupcji

  • poniedziałek, Mar 18 2013
Ogólnoświatowa akcja chrześcijan przeciwko korupcji fot. absolutelyeverything.wordpress.com

Kampania o nazwie The Exposed 2013 Global Campaign jednoczy chrześcijan na całym świecie w walce z korupcją.

Organizatorzy akcji uważają korupcję za podstawową przyczynę ubóstwa.

Joel Edwards, międzynarodowy koordynator akcji, mówi:

"Globalna gospodarka traci ponad trylion dolarów każdego roku w wyniku korupcji. Tylko uchylanie się od podatków jest winne śmierci 5,6 mln dzieci w krajach rozwijających się w latach 2000 - 2015. To tysiąc dzieci dziennie. Naszym zdaniem, trzeba działać".

W kampanii biorą udział organizacje pozarządowe, rządy, kościoły i przedsiębiorcy.

Zaangażowana w nią chrześcijańska businesswoman z RPA, Michelle Harding, podkreśla:

"Sprzeciwiam się korupcji, ponieważ jestem posłuszna Bogu. Wierzę, że również przywódcy muszą wziąć odpowiedzialność za dokonanie zmian".

Dyrektor kampanii, dr Dion Forster, ma ambitne plany.

- Chcemy, aby pod naszym wezwaniem podpisało się milion ludzi. To apel o przejrzystość i uczciwość. Zostanie on przekazany liderom gospodarczym na całym świecie. A to dopiero początek. Każdy z nas musi zrozumieć, że odgrywa kluczową rolę w walce z korupcją w swoim życiu i w swoim społeczeństwie - zaznacza Forster.

W ramach tygodnia modlitw ma zostać zorganizowanych w sumie 2 tys. czuwań modlitewnych na całym świecie. Na nabożeństwach w tej intencji zgromadzą się tysiące chrześcijan.


Źródło: Christian Today

REKLAMY