Wydrukuj tę stronę

Kongres Kobiet napisał list do papieża w sprawie równości i gender

czwartek, 28 listopad 2013 16:18
papież Franciszek papież Franciszek

Kongres Kobiet nieoczekiwanie zwrócił się do papieża Franciszka.

"Zaniepokojone, zbulwersowane i bezradne w obliczu rozpętanego szaleństwa nienawiści" - zaczynają swoje pismo członkinie Kongresu.

Według nich, "nienawiść" w Polsce jest skierowana przeciwko "zwolennikom i zwolenniczkom równości i sprawiedliwości".

Autorki listu są "zbulwersowane atakiem na prawa kobiet i ideały równości organizowanym przez niektórych hierarchów Kościoła katolickiego". Wyrażają również oburzenie w związku z narastającą krytyką wobec ideologii gender.

Członkinie Kongresu ubolewają, że katoliccy duchowni potępiają ją i uznają za "źródło demoralizacji".

Autorki pisma powołują się nawet na samego Chrystusa.

"Opinia publiczna, jak również urzędnicy państwowi zaczynają bać się nie tylko słowa „gender” ale również „równego traktowania” czy „równości” – idei tak przecież chrześcijańskich w swojej naturze. Bo czyż to nie Jezus głosił iż „Nie masz Żyda, ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety, albowiem wy wszyscy jesteście jednym w Chrystusie”? " - czytamy.

W liście znalazło się również odwołanie do słów papieża Jana Pawła II:

"Sprawą naglącą jest uzyskanie we wszystkich krajach rzeczywistej równości praw osób, a więc równej płacy za tę samą pracę, opieki nad pracującą matką, możliwości awansu zawodowego, równości małżonków oraz uznania tego wszystkiego, co wiąże się z prawami i obowiązkami obywateli w ustroju demokratycznym".

Swój list członkinie Kongresu Kobiet kończą apelem o możliwość rozmowy z Franciszkiem i pytaniem:

"Co powinni robić wierzący i niewierzący by przepiękna, nasycona duchem ewangelicznej miłości, otwartości, odnowy i pragnieniem pokoju Adhortacja Apostolska Evanageli Gaudum Waszej Świątobliwości stała się realnym projektem życia naszego Kościoła i naszej  wspólnoty?"

Udostępnij

Źródło: kongreskobiet.pl

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.