Co chrześcijanin może zrobić w Halloween? Oto kilka opcji

Reklama

Co chrześcijanin może zrobić w Halloween? Oto kilka opcji

piątek, 31 październik 2014 14:38
dzieci na Halloween dzieci na Halloween fot. thisisboise.com

Podczas gdy w Polsce odbywają się akcje antyhalloweenowe, amerykańska terapeutka daje rady, co robić z tym pogańskim zwyczajem.

Według autorki książek i terapeutki rodzinnej Lindy Mintle, istnieją w tej sprawie trzy "obozy", opcje działania.

Jedni uważają, że gdy dzieci zapukają do drzwi, by powiedzieć "cukierek albo psikus", należy nic nie robić. Nie otwierać drzwi i wyłączyć światła.

Drudzy chcą dać dzieciom jakąś alternatywę.

Trzeci biorą udział w wydarzeniach tego dnia, nawet dając dzieciom cukierki, ale "niosąc światło" jako chrześcijanie.

Trzecią opcję wybiera sama Mintle, która modli się za dzieci i szuka okazji, by z nimi rozmawiać na temat realności duchowej ciemności, która działa tego wieczoru.

Linda MintleTerapeutka w wywiadzie dla telewizji CBN przyznaje, że nie znosi mających budzić strach strojów i zwraca uwagę, że dziecięcy umysł chłonie takie obrazy. Efektem tego są później koszmary nocne, problemy ze snem i to, że dzieci są bardziej niespokojne. Dlatego, według niej, najlepiej byłoby w ogóle nie narażać dzieci na tego rodzaju rzeczy, obrazy i trzymać je z dala od drzwi, gdy przyjdą inne dzieci z "fajnymi" kostiumami.

Linda Mintle tłumaczy własnym dzieciom, z czego wywodzi się Halloween i mówi im, że są ludzie, którzy tego dnia zwracają się do złych sił. Podkreśla jednak przy tym, że chrześcijanie mają w sobie moc krzyża Jezusa Chrystusa. Nie muszą się zatem niczego bać, ponieważ On zawsze zwycięża zło. Zachęca je także do modlitwy, by światło Jezusa objawiało się tego wieczoru.

Terapeutka zwraca uwagę, że wierzący w części kościołów organizują tego dnia własne przyjęcia jako alternatywę dla Halloween lub po prostu jako okazję do wyjścia i porozmawiania z ludźmi. Jak przyznała, pewnego razu w dniu Halloween jej syn przebrał się za... Jana Chrzciciela.

Przypomnijmy, że wśród symboli Halloween są między innymi zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, a nawet demony.

Święto zyskuje coraz większą popularność na świecie. Także w Polsce. W związku z tym, w naszym kraju odbywają się akcje antyhalloweenowe. Jedną z nich jest akcja "Holy Wins". Rodzice, nauczyciele czy katecheci zachęcają w jej ramach dzieci, by zamiast za straszne postacie przebierały się za osoby uznane za święte.

Udostępnij

Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: CBN, onet.pl

Ostatnio zmieniany sobota, 01 listopad 2014 11:45

Please publish modules in offcanvas position.