Jest reakcja Empiku na krytykę za bożonarodzeniową kampanię z Nergalem i Czubaszek

Reklama

Jest reakcja Empiku na krytykę za bożonarodzeniową kampanię z Nergalem i Czubaszek

sobota, 22 listopad 2014 11:35

Rośnie liczba osób bojkotujących Empik. A co na to sama sieć?

Grupa "Świątecznych zakupów nie robię w Empiku" zgromadziła na Facebooku już ponad 30 tys. fanów. Wszystko dlatego, że twarzami bożonarodzeniowej kampanii tej sieci sklepów oprócz Cezarego Pazury i Dawida Kwiatkowskiego zostały takie osoby jak wokalista uznawanego za satanistyczny zespołu Behemoth - Adam "Nergal" Darski czy promująca aborcję Maria Czubaszek.

Empik oprócz części internautów skrytykował także abp warszawsko-praski Henryk Hoser.

- Chodzi o desakralizację świąt Bożego Narodzenia. Nie może to być tolerowane - ocenił.

Wobec rosnącego sprzeciwu, Empik reaguje i przeprasza, ale z kampanii się nie wycofuje.

- Jesteśmy zaskoczeni eskalacją krytyki, zwłaszcza że naszym celem w żadnym razie nie było prowokowanie jakichkolwiek środowisk. Przykro nam, iż nasza kampania uraziła część osób. Przepraszamy je i zapewniamy, że ich głosy będą brane pod uwagę przy planowaniu kolejnych kampanii reklamowych i działań marketingowych naszej sieci - mówi portalowi Onet.pl Monika Marianowicz - rzeczniczka Empiku.

Co ciekawe, dodaje, że do firmy dociera również dużo pozytywnych głosów na temat kampanii. Zwraca ponadto uwagę, że nie zauważono, aby liczba negatywnych komentarzy rosła na profilu sieci.

Marianowicz broni także Czubaszek i Darskiego.

- Osoby występujące w kampanii są pokazane jako twórcy, a nie ideologowie: Maria Czubaszek - autorka poczytnych książek, Adam Darski - lider jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów muzycznych, który jako drugi w historii polski wykonawca zagościł na liście Billboard 200 - wyjaśnia rzeczniczka.

Zdaniem Empiku, protestujący przeciwko kampanii z udziałem wspomnianych osób w istocie domagają się wprowadzenia cenzury.

Udostępnij

Źródło: onet.pl, diecezja.waw.pl

 

Reklama

Ostatnio zmieniany niedziela, 30 listopad 2014 18:05

Please publish modules in offcanvas position.