Wydrukuj tę stronę
Reklama

Paweł Kukiz w ogniu krytyki za dosadne słowa o aborcji (WIDEO)

środa, 05 październik 2016 14:25
Paweł Kukiz Paweł Kukiz kadr z programu RMF FM

To nie były delikatne słowa. Paweł Kukiz za to, co powiedział o aborcji, spotkał się z ostrą krytyką.

Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że głosował przeciwko projektowi "Stop Aborcji" zaostrzającemu przepisy aborcyjne. Opowiedział się również przeciw projektowi liberalizującemu prawo, który zakładał aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży.

Ten drugi projekt zdecydowanie skrytykował na antenie RMF FM.

- Dla mnie w momencie połączenia się plemnika i komórki jajowej mamy do czynienia z życiem. Więc jeżeli ktoś mi mówi: "Możemy zabijać bez ograniczeń do trzeciego miesiąca zarodki i płody" no to już samo w sobie, wie pan... To nie jest projekt - mówił zbulwersowany.

Bezwarunkową możliwość usunięcia dziecka uznaje za "nieetyczną".

- Oglądałem kiedyś film "Niemy krzyk", który pokazywał, jak zachowuje się, jak to nazywają te środowiska skrajnie liberalne, "zygota". Ta "zygota" kuli rączki, kuli nóżki, ucieka od narzędzia, które ma wyłyżeczkować czy wyrzucić, rozszarpać to dziecko w organizmie - podkreślił.

Oburzenie wielu mediów wywołały jednak te słowa Kukiza:

"Nie mogę ze względów etycznych zgodzić się projekt, który mówi: "róbta co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało". To trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało i tyle to ciało. I kiedy i jak się dawało, że się nie rozleciało".

Tuż potem "na wszelki wypadek" przeprosił za swoje słowa.

- Ja też przepraszam na wszelki wypadek, bo to jest kraj przeprosin i oskarżeń - stwierdził.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Portal naTemat.pl napisał, że lider ruchu Kukiz'15 "ostatecznie skompromitował się" swoimi słowami o czarnym proteście.

"W zwolenniczkach swobodnego dostępu do aborcji Paweł Kukiz dostrzega najwyraźniej głównie dziką rozwiązłość. Komentując na antenie RMF FM protesty Polek przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, postanowił on udzielić kobietom kilku "rad", jak dysponować własnym ciałem" - skrytykował Kukiza portal.

Portal Gazeta.pl określił słowa Kukiza mianem "skandalicznych".

Fakt.pl nazwał je "szokującymi". "Co on gada?" - zapytano.

Wspomniany najbardziej kontrowersyjny fragment wywiadu można obejrzeć poniżej.

Zobacz także: Szokujące wideo z czarnego protestu w Warszawie. Zobacz!

Reklama

Reklama

 

Ostatnio zmieniany środa, 05 październik 2016 14:36