Wydrukuj tę stronę
Reklama

Sejm uczci setną rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie?

piątek, 17 marzec 2017 16:38
Matka Boska Fatimska Matka Boska Fatimska fot. cradio.org.au

"Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg" - tłumaczą posłowie w projekcie uchwały.

Wniosek złożyła posłanka PiS Anna Sobecka, a podpisało się pod nim w sumie 55 posłów.

Chcą oni, by Sejm uczcił setną rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie.

W projekcie można przeczytać, że "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jej przesłanie jest nadal aktualne".

"W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia" - wskazują autorzy.

Argumentują też, że "rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie".

Ich zdaniem, przesłanie fatimskie nabiera dla Polski "szczególnego znaczenia", biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną naszego kraju.

Autorzy ostrzegają przy tym, że "wciąż istnieje jeszcze niebezpieczeństwo, że miejsce marksizmu zająć może ateizm w innej postaci, który wychwalając wolność zmierza do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej".

Ich zdaniem uczczenie rocznicy objawień przez Sejm byłoby "wymownym aktem, nadającym międzynarodową rangę temu wydarzeniu".

Projekt został przesłany do prac w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Spotkał się już z uszczypliwym komentarzem na opozycji.

Szef klubu PO Sławomir Neumann na Twitterze napisał, że "część posłów PiS przejrzało na oczy i widzą, że tylko cud może ich uratować".

Przypomnijmy - w 1917 roku troje dzieci z Fatimy - Francisco, Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos - ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice. Kościół katolicki początkowo uznał te objawienia za niebędące w sprzeczności z doktryną. Za cud zostały uznane w 1930 roku.

Francisco i Hiacynta zmarli niedługo po objawieniach. Jan Paweł II beatyfikował oboje 13 maja 2000 r.

Z kolei Lucia wstąpiła do zakonu karmelitanek. Zmarła w 2005 r. Benedykt XVI wydał zgodę na odstąpienie od oczekiwania 5 lat od śmierci do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego.

Na podstawie: TVN24.pl

Zobacz także: Katoliccy duchowni oraz pastorzy skomentowali reelekcję Donalda Tuska

Reklama

Reklama

Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2017 16:38