Wydrukuj tę stronę

Polscy duchowni ostrzegają przed wróżbitami. Ezoteryczna telewizja staje w obronie okultystów

piątek, 17 maj 2013 18:43
Polscy duchowni ostrzegają przed wróżbitami. Ezoteryczna telewizja staje w obronie okultystów fot. wordpress.com

Episkopat Polski ostrzega wiernych przed wróżbitami, ezoteryką i sektami.

Duchowni wystosowali list "O zagrożeniach naszej wiary". Ostrzegają w nim przed okultyzmem. Według biskupów, dziś "wyraża się on w uprawianiu magii, wróżbiarstwa, czarów, astrologii i jasnowidztwa, w organizowaniu seansów spirytystycznych, w wierze w skuteczność amuletów i talizmanów, w opieraniu się na przepowiedniach i horoskopach".

Biskupi nie mają wątpliwości, że "takie praktyki nie są tylko niewinną zabawą. Potwierdza to chociażby fakt, że Polacy wydają na nie rocznie około 2 mld złotych".

Na takie stanowisko duchownych zareagowała ezoteryczna telewizja Kosmica TV. Oferuje ona między innymi takie usługi, jak stawianie kart, porady astrologów czy jasnowidzów.

Zdaniem Marcina Kowalika, managera niemieckiej firmy Adviqo, do której należy Kosmica TV, osoby świadczące takie usługi są jedynie "doradcami życiowymi", którzy pomagają ludziom wychodzić "z trudnych życiowych sytuacji".

Przypomnijmy, że Bóg w Pismie Świętym zakazuje korzystania z usług okultystów.

"Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym" - czytamy w 19 rozdziale 31 wersecie Księgi Kapłańskiej.Źródło: Onet.pl/Presserwis

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.