Wydrukuj tę stronę

Aleksander Kwaśniewski o napływie muzułmanów: przyszłością Europy jest multireligijność

czwartek, 20 czerwiec 2013 18:46
Aleksander Kwaśniewski Aleksander Kwaśniewski fot. vivalang.pl

Aleksander Kwaśniewski pisze o napływie muzułmanów do Europy i Polski.

Na łamach serwisu NaTemat.pl były prezydent wyraził opinię, że "muzułmanie w Polsce nie są żadnym problemem". Większość z nich to, jego zdaniem, potomkowie Tatarów i polscy obywatele. Aleksander Kwaśniewski twierdzi też, że w Polsce niemal w ogóle nie istnieje zjawisko imigracji z krajów islamskich.

Jak wiadomo, liczba muzułmanskich imigrantów stanowi kłopot w bogatszej Europie Zachodniej. Mimo to, były prezydent podkreśla, że ten "problem jest wydumany", a "Europa nie ma innej możliwości niż stawać się multikulturowa, multireligijna", ponieważ społeczeństwa europejskie się starzeją i potrzebują rąk do pracy.

Kwaśniewski jest przekonany, że przyjeżdżający na Stary Kontynent muzułmanie powinni "zaakceptować reguły państw, do których trafiają", a zadaniem Europejczyków jest szanowanie ich "różnorodności, odrębności".

W odniesieniu do Polski Aleksander Kwaśniewski dodał, że w naszym kraju problemem nie są muzułmanie, a ogólny brak tolerancji. Według niego, Polacy mają w tej sprawie "lekcję do odrobienia".


Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: aleksanderkwasniewski.natemat.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 czerwiec 2013 19:00
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.