Wydrukuj tę stronę

Nigeria: za związki homoseksualne nawet 14 lat więzienia. Dziesiątki osób już aresztowano

wtorek, 14 styczeń 2014 17:05
homoseksualizm zakazany w Nigerii homoseksualizm zakazany w Nigerii fot. mambaonline.com

Nigeria walczy z homoseksualizmem. Aresztowano dziesiątki gejów.

Nową antyhomoseksualną ustawę przyjęła nigeryjska Izba Reprezentantów, a podpisał ją prezydent kraju - Goodluck Jonathan. Zakazano małżeństw, związków partnerskich i wspólnego mieszkania osób tej samej płci - grozi za to do 14 lat więzienia.

Nie zezwolono również m.in. na członkostwo w ugrupowaniach walczących o prawach homoseksualistów. Za to grozi 10 lat pozbawienia wolności.

"Osoba, która rejestruje się, działa lub uczestniczy w spotkaniach w klubach gejowskich, społecznościach i organizacjach, a także bezpośrednio lub pośrednio publicznie okazuje jednopłciowe relacje miłosne, popełnia przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności do lat 10" - głosi tekst ustawy.

Ponadto Nigeria nie będzie uznawać małżeństw homoseksualnych zawartych legalnie w innych krajach.

Nigeryjskie społeczeństwo jest uważane za bardzo konserwatywne i religijne. Wielu Nigeryjczyków uznaje homoseksualizm za dewiację. W północnej, zdominowanej przez muzułmanów, części kraju homoseksualistom grozi nawet ukamienowanie.

W związku z przyjęciem przez nigeryjskie władze antyhomoseksualnej ustawy, oburzenie wyraziły państwa zachodnie: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada.

Udostępnij


Źródło: telegraph.co.uk, CBS News

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.