Wydrukuj tę stronę
Reklama

Islamiści z Boko Haram prześladowali chrześcijan. Teraz sami wierzą w Jezusa!

sobota, 08 luty 2014 19:16
Islamiści z Boko Haram prześladowali chrześcijan. Teraz sami wierzą w Jezusa! fot. barenakedislam.com

Byli terrorystami gotowi na śmierć w imię islamu. Ich życie przeszło radykalną przemianę dzięki Jezusowi Chrystusowi!

Islamska sekta Boko Haram walczy o uczynienie z Nigerii państwa wyznaniowego i wprowadzenie prawa koranicznego - Szariatu. Jej ofiarami stały się już tysiące osób, przede wszystkim chrześcijanie, którzy są porywani, brutalnie mordowani, zabijani w zamachach terrorystycznych.

Choć służba w Nigerii jest bardzo niebezpieczna, wierzący nie rezygnują z rozprzestrzeniania Słowa Bożego.

- Dystrybuujemy Biblię audio - tzw. "Skarb". Tylko w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że dwóch terrorystów, członków Boko Haram, przyjęło Chrystusa - mówi Greg Kelly z organizacji World Mission.

Według misjonarzy, ci członkowie Boko Haram, którzy się nawracają, stają się radykalni dla dobrej sprawy - głoszenia ewangelii.

- Mają tę samą gorliwość dla ewangelii. Jeden z nich powiedział: "mogłem umrzeć dla sprawy, w której nie znałem nawet mojego losu. Teraz jestem wierzącym, naśladowcą Jezusa i jestem gotów umrzeć za Jego prawdę bez względu na wszystko" - opowiada Greg Kelley.

Podkreśla, że wiele historii nawrócenia w Nigerii przypomina Dzieje Apostolskie.

- Prześladowanie chrześcijan, a następnie poznanie Jezusa i stanie się największym misjonarzem, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi - ten wzór zauważamy w byłych terrorystach z Boko Haram. Gdy oddają swoje życie Jezusowi, stają się największymi świadkami ewangelii - mówi Kelley.
 
Organizacja World Mission skierowała do Nigerii 5 tys. Biblii audio ładowanych na energię słoneczną, a zamierza wysłać kolejne setki egzemplarzy.

Udostępnij

Źródło: Charisma News

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.