Wydrukuj tę stronę
Reklama

Obcięto im głowy za chrześcijaństwo. Córki patrzyły na egzekucję matki

poniedziałek, 17 marzec 2014 12:54
Obcięto im głowy za chrześcijaństwo. Córki patrzyły na egzekucję matki fot. thenewstribe.com

Brutalna zbrodnia dokonana przez islamskich ekstremistów.

Publicznej egzekucji dokonali w somalijskim mieście Barawa radykałowie z ugrupowania Al-Szabaab. Ich ofiarami byli: matka dwóch dziewczynek Sadia Ali Omar i jej 35-letni kuzyn Osman Mohamoud Moge.

Według relacji świadka, przed dokonaniem mordu, bojownik Al-Szabaab powiedział:

"Wiemy, że te dwie osoby to chrześcijanie, którzy niedawno wrócili z Kenii. Chcemy wymazać jakiekolwiek chrześcijańskie podziemie na terenach dżihadystów".

Egzekucja 41-letniej matki została wykonana między innymi na oczach jej córek będących w wieku 8 i 15 lat. Przyjaciel rodziny przetransportował je później do innego regionu.

- Obawiamy się, że Al-Szabaab może próbować obserwować te dzieci i w końcu zabić je tak jak ich matkę - powiedziała osoba znająca rodzinę.

Islamiści zaczęli mieć podejrzenia wobec Sadii i Osmana w związku z tym, że nieregularnie uczęszczali na modlitwy do meczetu.

- Te dwie zabite osoby nie traktowały piątkowych modlitw poważnie. Zwłaszcza Ombar, która twierdziła, że modli się w domu - twierdzi źródło w Somalii.

W tym kraju za szczególnie podejrzane uważane są osoby, które mieszkały w Kenii, gdzie większość stanowią chrześcijanie. Sadia Ali Omar mieszkała na przedmieściach kenijskiej stolicy, Nairobi, przez siedem lat razem z mężem, który po przeprowadzce do Somalii umarł z powodu choroby. Kuzyn, Osman Mohamoud Moge, pomagał w opiece nad dziećmi. On również przyjechał do Somalii z Kenii - w styczniu ubiegłego roku.

Al-Szabaab to powiązane z Al-Kaidą islamskie ugrupowanie terrorystyczne. Ostatnio zasłynęło z ataku na centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii, Nairobi. Zginęło tam co najmniej 67 osób.

Udostępnij

Źródło: Morning Star News

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.