Już za tydzień rozpocznie się seria zjawisk krwawego księżyca. To prorocze znaki?

Reklama

Już za tydzień rozpocznie się seria zjawisk krwawego księżyca. To prorocze znaki?

wtorek, 08 kwiecień 2014 11:31
krwawy Księżyc w Atenach krwawy Księżyc w Atenach fot. imgur.com

15 kwietnia, a więc w żydowską Paschę, rozpocznie się tzw. tetrada czyli cztery całkowite zaćmienia księżyca z rzędu.

Drugie w tym roku zaćmienie zwane "krwawym księżycem" będzie miało miejsce 8 października w święto Sukkot (Namiotów). Kolejne dwa nastąpią w 2015 roku, również w Paschę (4 kwietnia) i święto Sukkot (28 września).

Pojedyncze zjawiska krwawego księżyca zdarzają się dość regularnie. Rzadkie jest jednak wystąpienie aż czterech w tak krótkim okresie czasu.

W przeszłości przy takim nagromadzeniu tych zjawisk miały miejsce wydarzenia niezwykle ważne dla Izraela i narodu żydowskiego:

W 1492 r. Hiszpania wydaliła Żydów. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, która stała się bezpieczną przystanią dla Żydów.

W 1948 r. Izrael odzyskał państwowość.

W 1967 r. Izrael zwyciężył w Wojnie Sześciodniowej i odzyskał Jerozolimę.

Teraz spekuluje się na temat programu nuklearnego Iranu, w Syrii trwa wojna domowa, niepokoje mają miejsce także w Egipcie.

W przyszłym roku oprócz zaćmień księżyca, wystąpią również dwa zaćmienia słońca - w żydowski religijny Nowy Rok (20 marca) i w święto trąbek - 13 września.

W związku z tymi zjawiskami, niektórzy chrześcijanie przypominają biblijne proroctwa, które mówią, że księżyc, słońce i gwiazdy będą dawać znaki mówiące o czasach ostatecznych. Oto niektóre z nich:

Ks. Joela 2,3-4:

"I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu. Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana."

Dzieje Apostolskie 2,19-21:

"I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie."

Ew. Łukasza 21,25-28:

"I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się. I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze."

Według znanego amerykańskiego pastora i teleewangelisty Johna Hagee, w okresie czterech krwawych księżyców dojdzie do istotnych wydarzeń, które będą dotyczyć Izraela.

Jego zdaniem, Izrael może zdecydować się na akcję militarną, by powstrzymać Iran przed zbudowaniem bomby atomowej.

- Wierzę, że jeśli to nastąpi, zapoczątkuje to serię wydarzeń, które zmienią bieg historii świata. Ale nawet jeśli Izrael tego nie uczyni, to to i tak zmieni bieg historii - mówi Hagee, autor książki "Four Blood Moons: Something Is About to Change" (Cztery krwawe księżyce - coś się zmieni).

Wyjaśnia też, czym tak naprawdę jest zjawisko czerwonego księżyca.

- Krwawy księżyc ma miejsce wtedy, gdy Ziemia znajdzie się pomiędzy Słońcem i Księżycem. Światło słoneczne przechodzi przez ziemską atmosferę i rzuca na Księżyc czerwony cień. Wtedy Księżyc wydaje się czerwony - tłumaczy.

Zdanie pastora Hagee o ważności wystąpienia aż czterech krwawych księżyców jeden po drugim z proroczego punktu widzenia podziela Mark Blitz ze służby El Shaddai Ministries.

Są jednak tacy, którzy nie wiążą tych zjawisk ze sferą proroczą. Według Bruce'a McClure'a i Debory Byrd piszących dla portalu EarthSky.org, fakt, że zjawiska krwawych księżyców przypadną akurat na żydowskie święta nie powinien dziwić.

"Kalendarz żydowski jest kalendarzem księżycowym. W każdym roku pełnia księżyca nieuchronnie przypadkie na albo w pobliżu Paschy i święta Szałasów" - podkreślają.

Wskazuje się ponadto, że aż trzy ze zbliżających się czterech zjawisk krwawego księżyca nie będą widoczne z terytorium Izraela.

Udostępnij

Źródło: Christian Today, CBN News, Pismo Święte, redmoonrapture.com

Please publish modules in offcanvas position.