Chiny: rzeka przybrała kolor krwi w regionie, w którym niszczone są kościoły. Przypadek?

Reklama

Chiny: rzeka przybrała kolor krwi w regionie, w którym niszczone są kościoły. Przypadek?

niedziela, 27 lipiec 2014 18:44
krwawa rzeka w wiosce Xinmeizhou pod Wenzhou krwawa rzeka w wiosce Xinmeizhou pod Wenzhou fot. mirror.co.uk

Gdy patrzy się na kolor tej rzeki, na myśl od razu przychodzi wyjście Izraelitów z Egiptu opisane w Biblii.

Arteria wodna w okolicy chińskiego miasta Wenzhou w prowincji Zhejiang zaledwie w ciągu około godziny od 5. nad ranem zmieniła kolor na czerwony. Mieszkańcy mówią, że nigdy czegoś podobnego nie widzieli. Jednocześnie poczuli dziwny zapach unoszący się w powietrzu.

Sprawę badają eksperci ds. ochrony środowiska. Pobrali próbki wody, by dowiedzieć się, co się stało. Na razie nie wiadomo, a sytuacja jest co najmniej tajemnicza.

Szef Biura Ochrony Środowiska w Wenzhou, Jianfeng Xiao, postanowił dać jakieś wyjaśnienie mediom.

- Podejrzewamy, że ktoś wrzucił do wody sztuczny barwnik, bo myślał, że tajfun przyniesie obfite opady i nikt tego koloru nie zauważy. Okazało się jednak, że dużych opadów nie było - stwierdził Xiao.

Dodał, że wśród przedsiębiorstw działających nad arterią jest firma produkująca barwniki do żywności, sklep odzieżowy oraz wytwórnia papieru.

Czy to, co się stało w prowincji Zhejiang rzeczywiście można wytłumaczyć w prosty sposób czy też chodzi o coś więcej, o zdarzenie nadprzyrodzone? - zastanawiają się internauci na całym świecie.

Co ciekawe, właśnie w tym regionie dochodziło ostatnio do masowych prześladowań chrześcijan, którzy stanowią tam pokaźne skupisko. Likwidowano krzyże, burzono kościoły. Więcej o tym TUTAJ

Media przypominają, że podobny incydent miał miejsce w 2012 roku. Wówczas kolor na czerwony zmieniła rzeka Jangcy. Sceptycy nie przyjęli wtedy tłumaczenia jakoby było to rezultatem powodzi i zaczęli zastanawiać się czy nie był to przypadkiem znak początku apokalipsy.

Przypomnijmy tymczasem fragment biblijnej Księgi Wyjścia opisujący jedną z plag egipskich:

"Pan powiedział do Mojżesza: «Mów do Aarona: Weź laskę swoją i wyciągnij rękę na wody Egiptu, na jego rzeki i na jego kanały, i na jego stawy, i na wszelkie jego zbiorowiska wód, a zamienią się w krew. I będzie krew w całej ziemi egipskiej, w naczyniach drewnianych i kamiennych». Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak nakazał Pan. Aaron podniósł laskę i uderzył nią wody Nilu na oczach faraona i sług jego. Woda Nilu zamieniła się w krew."

oraz fragment Apokalipsy św. Jana 16,4-6:

"A trzeci wylał swą czaszę na rzeki i źródła wód: i stały się krwią. I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Ty jesteś sprawiedliwy, Który jesteś, Który byłeś, o Święty, że tak osądziłeś. Ponieważ wylali krew świętych i proroków, krew również pić im dałeś. Godni są tego!".

Czy te wersety mają zastosowanie w tym przypadku?

Poniżej zdjęcia "krwawej rzeki" w prowincji Zhejiang.

Udostępnij
 

wenzhou3.jpgwenzhou1.jpgwenzhou.jpgwenzhou2.jpgwenzhou4.jpg

Źródło: mirror.co.uk, ABC News, New York Post, Pismo Święte, Fronda.pl

Please publish modules in offcanvas position.