Wydrukuj tę stronę

Prezydent RPA obawia się powtórnego przyjścia Jezusa. - Musi najpierw przyjść, żeby...

środa, 03 wrzesień 2014 17:00
Jacob Zuma Jacob Zuma fot. ANC

Prezydent RPA, Jacob Zuma, obawia się drugiego przyjścia Chrystusa i chce, żeby...

Zuma chciałby, żeby Pan przyszedł najpierw na kilka lat, aby oczyścić ludzi z grzechów, zanim wróci w pełni.

- Ale tym razem nie żeby nas zabrać, ale by oczyścić nas z naszych grzechów, bo spowodowaliśmy więcej szkód niż wcześniej. On musi przyjść na kilka lat, żeby nam pomóc, byśmy byli gotowi, gdy wróci już ostatecznie - takie pobożne życzenie wyraził prezydent na spotkaniu z ambasadorami i komisarzami w Pretorii.

Zuma uważa się za chrześcijanina, więc dyskusja o wierze nie była dla niego czymś obcym.

- Wiem, że mówią, że Jezus wróci, żeby nas ze sobą zabrać, ale nie wiem, ilu ludzi pozostanie. Być może będzie to większość - obawia się przywódca.

Jacob Zuma, który objął urząd w 2009 roku, już wcześniej wspominał o powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię. W 2008 roku oświadczył, że jego partia, Afrykański Kongres Narodowy, będzie rządzić, aż On wróci.

- Nawet Bóg oczekuje, byśmy rządzili tym krajem, bo jesteśmy jedyną organizacją, która została pobłogosławiona przez pastorów, gdy była formowana. Ma błogosławieństwo w niebie. Dlatego będziemy rządzić aż Jezus powróci - podkreślał ze stanowczością Zuma.

Zaznaczył przy tym, że nie oznacza to, iż chce komukolwiek wyrządzić krzywdę.

- To tylko polityczny wyraz tego, że jesteśmy silni i będziemy silni przez długi czas. Przepraszam, jeśli inni nie mogą się przyzwyczaić do tej rzeczywistości - oświadczył wówczas Zuma.

Życie rodzinne Jacoba Zumy jest dalekie od chrześcijańskiego. Prezydent RPA jest bowiem poligamistą - ma cztery żony i 21 dzieci. Miał jeszcze dwie inne żony, ale jedna z nich popełniła samobójstwo, a z drugą, która jest dziś ministrem w jego rządzie, jest rozwiedziony.

Czytaj też: To może się stać w każdej chwili. Czy jesteś gotowy? (WIDEO)

Udostępnij
 

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.