Wydrukuj tę stronę

Straszliwa zbrodnia islamistów w Kenii

niedziela, 23 listopad 2014 14:36
autobus, na który napadli islamiści autobus, na który napadli islamiści fot. Al Jazeera

Islamiści z somalijskiego ugrupowania terrorystycznego Al-Szabaab dokonali przerażającej zbrodni.

Po stronie kenijskiej zatrzymali jadący do Nairobi autobus, którym podróżowało 60 osób. Oddzielili "niewiernych" od tych, których uznali za muzułmanów. Chcieli następnie pojechać dalej, ale autobus ugrzązł w błocie. Wtedy wyprowadzili 28 niemuzułmanów (19 mężczyzn i 9 kobiet) i zastrzelili ich.

Wcześniej trzy osoby uratowały swoje życie, recytując przed bojownikami fragmenty Koranu.

"Mudżahedini pomyślnie przeprowadzili operację w pobliżu Mandery. Zakończyła się ona śmiercią 28 krzyżowców" - oświadczył rzecznik Al-Szabaab - Sheikh Ali Mohamud Rage.

Była to zemsta za naloty policji na cztery meczety w drugim co do wielkości mieście Kenii - Mombasie. Władze podejrzewały, że rekrutowano tam bojowników i ukrywano broń. Funkcjonariusze zastrzelili podczas akcji jednego mężczyznę i aresztowali prawie 400 innych.

W reakcji na zabójstwo pasażerów autobusu władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa w regionie. Zniszczono także obóz prawdopodobnie używany przez islamistów.

Była to kolejna zbrodnia Al-Szabaab. Latem dokonało ono zamachów w południowo-wschodniej Kenii, zabijając co najmniej 65 osób. Z kolei w ubiegłym roku w ich ataku na centrum handlowe Westgate w Nairobi zginęło co najmniej 67 ludzi.

Udostępnij


Źródło: Christian Today, polskieradio.pl

 

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.