Wydrukuj tę stronę
Reklama

Natychmiastowa reakcja na egzekucję chrześcijan dokonaną przez dżihadystów

poniedziałek, 16 luty 2015 19:51
egzekucja chrześcijan dokonana przez Państwo Islamskie egzekucja chrześcijan dokonana przez Państwo Islamskie

Makabryczna zbrodnia islamistów nie pozostała bez odpowiedzi.

Islamscy zbrodniarze opublikowali nagranie z egzekucji 21 koptyjskich (egipskich) chrześcijan, którzy zostali uprowadzeni w grudniu i styczniu na terenie Libii. Masowego mordu dokonali na libijskiej plaży. Podpis pod filmem brzmi: "Naród krzyża, wierni wrogiego Kościoła egipskiego", a jeden z zabójców mówi: "o bezpieczeństwie wy, krzyżowcy, możecie tylko pomarzyć".

Zaledwie kilka godzin po publikacji filmu zareagował Egipt. Zbombardował obozy Państwa Islamskiego (IS) w Libii, która podjęła w tej sprawie współpracę z Kairem.

- Egipt i cały świat prowadzą zaciętą walkę z grupami ekstremistów egzekwującymi skrajną ideologię - podkreślił prezydent Egiptu - Abdel Fattah al-Sisi.

Z kolei libijskie siły powietrzne ogłosiły, że przeprowadziły ataki na cele we wschodnim mieście Darna, które w ubiegłym roku zostało przejęte przez bojowników sprzymierzonych z Państwem Islamskim.

- Zamierzamy dosięgnąć wszystkich lokalizacji IS w kraju bez względu na to, gdzie się znajdują - oświadczył Mohamed Azazza - rzecznik premiera Libii Abdullaha al-Thinniego.

Zareagował także Waszyngton. Akt terrorystów nazwał "nikczemnym, tchórzliwym i barbarzyńskim".

Głos zabrali chrześcijanie.

- To nagranie po raz kolejny pokazuje niesamowite zło, jakiego dokonują bojownicy wierni Państwu Islamskiemu. Jesteśmy pogrążeni w żałobie razem z rodzinami tych, którzy zginęli, wszystkimi Egipcjanami, którzy ujrzeli, jak ich rodacy zostali brutalnie zamordowani, a także ze wszystkimi chrześcijanami na świecie - powiedział Todd Daniels - przedstawiciel międzynarodowej organizacji Christian Concern na Bliskim Wschodzie.

Państwo Islamskie dokonuje brutalnych zbrodni także na zajmowanych przez siebie terenach - w Iraku i Syrii. Przed ekstremistami uciekły setki tysięcy ludzi, między innymi chrześcijan. Naloty na terrorystów prowadzą siły międzynarodowej koalicji. Na lądzie walczą z nimi Kurdowie, a także oddziały syryjskiej i irackiej armii.

Czytaj także: Popularny imam: w Polsce zostanie wprowadzone prawo szariatu. Wy, chrześcijanie...

Źródło: Christian Post, rmf24.pl, tvn24.pl

Reklama