Wydrukuj tę stronę
Reklama

Egzorcysta ostrzega przed "szatańskimi" różańcami

środa, 06 wrzesień 2017 17:26
różańce z okultystycznym słońcem z promieniami różańce z okultystycznym słońcem z promieniami fot. Libera Nox/CBCP News

Katolicy ostrzeżeni. Egzorcysta mówi o "szatańskich" różańcach, które mają "zwieść" wiernych, by nękały ich złe duchy.

Przed "szatańskimi" różańcami i krucyfiksami ostrzega egzorcysta z Filipin - o. Ambrosio Nonato Legaspi.

- Bądźcie ostrożni, bo różańce, których możecie używać, mogą być nawiedzone albo przeklęte - powiedział na antenie Radia Veritas.

Według raportu opublikowanego na stronie Konferencji Katolickiej Konferencji Biskupów Filipin, nad niektórymi różańcami mogła odprawiać modły grupa określana jako Illuminati i oddać je złemu, by za każdym, kto ich używa, podążały złe duchy.

Asystent z biura egzorcyzmów miejscowej diecezji Novaliches, Philippe de Guzman, powiedział podczas programu radiowego, że te różańce, które są szatańskie, mają na sobie symbole takie jak wąż owinięty wokół krzyża, pentagram czy okultystyczne słońce z promieniami.

Te znaki nie zawsze da się jednak dostrzec gołym okiem. Tym, którzy je zauważą, poradził, by przekazali je do oceny księżom.

Legaspi, który jest głównym egzorcystą biura, wezwał katolickich duchownych, by błogosławili przedmioty religijne zgodnie z katolickimi obrzędami, jeśli ich właściciele mieli paranormalne doświadczenia.

- Nie chodzi tylko o zwykłe błogosławieństwo. Nad tymi przedmiotami należy przeprowadzić egzorcyzmy. Nie tylko zwykłe błogosławieństwo przez spryskanie wodą, jak robi większość księży, ale katolicki rytuał, który odstraszy demona - stwierdził.

Ostrzegł też przed będącymi w obiegu masońskimi medalikami zrobionymi tak, aby przypominały Madonnę z cudownego medalika (również medalik niepokalanego poczęcia). Według księdza, w jego dolnej części umieszczono kompas - symbol wolnej masonerii.

Według Legaspiego, wspomniane przedmioty znalazły się w obiegu również w Stanach Zjednoczonych.

Katolicka Konferencja Biskupów Filipin, komentując wypowiedź Legaspiego, stwierdziła, że mówił on w imieniu biura egzorcyzmów diecezji Novaliches, ale nie w imieniu całej Konferencji.

Sama Konferencja nie zajęła stanowiska w sprawie.

Na podstawie: Christian Today, CNN Philippines

Zobacz także: Na światowym zjeździe demonów postanowiono...

Reklama

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.