Egipt: islamiści skazani na wiele lat więzienia za podarcie i spalenie Pisma Świętego

Reklama

Egipt: islamiści skazani na wiele lat więzienia za podarcie i spalenie Pisma Świętego

czwartek, 20 czerwiec 2013 10:26
Abu Islam Abu Islam fot. Ahram Online

Islamski kaznodzieja Abu Islam surowo ukarany przez egipski sąd.

Wymiar sprawiedliwości uznał go za winnego pogardzania chrześcijaństwem, podjudzania do konfliktu i naruszenia bezpieczeństwa publicznego. W sprofanowaniu Pisma Świętego pomagał mu syn. Ten ma trafić za kratki na 8 lat. Wyrok wobec obu skazanych nie jest jeszcze prawomocny.

Do incydentu doszło we wrześniu 2012 roku podczas demonstracji przed ambasadą Stanów Zjednoczonych. Islamiści protestowali wówczas przeciwko amerykańskiemu filmowi "Niewinność muzułmanów", który przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

Będący właścicielem telewizji Al-Ummah TV Abu Islam (jego prawdziwe nazwisko to Ahmed Mohammed Abdullah) zapowiedział już, że werdykt nie powstrzyma go przed "atakowaniem Kościoła".

Duchowny zarzuca Kościołowi, że obraża on proroka Mahometa, nawraca muzułmanów na chrześcijaństwo i zabiera ziemie państwu, by budować własne budynki.

Przypomnijmy, że sprawa o podarcie Biblii miała miejsce również w Polsce. Adam "Nergal" Darski, który sprofanował Pismo Święte, został uniewinniony. Informowaliśmy o tym TUTAJŹródło: Christian Post, RMF24.pl

Please publish modules in offcanvas position.