Wydrukuj tę stronę
Reklama

Arcybiskup, laureat Pokojowej Nagrody Nobla: nie chciałbym być w niebie z Bogiem homofobem

wtorek, 30 lipiec 2013 05:56
abp Desmond Tutu abp Desmond Tutu fot. countingmyblessings.com

Emerytowany anglikański arcybiskup Desmond Tutu z RPA wypiera się "Boga-homofoba".

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla wypowiedział się na temat homoseksualizmu podczas inauguracji ONZ-owskiej kampanii przeciwko homofobii. Kampania "Wolni i Równi" (The Free & Equal) będzie promować równe traktowanie lesbijek, gejów, bi- i transseksualistów. Ma również działać na rzecz zakończenia dyskryminacji i przemocy wobec osób LGBT.

- Odmówiłbym pójścia do homofobicznego nieba. Dużo bardziej wolałbym pójść do tego innego miejsca. Nie czciłbym Boga homofoba - powiedział Tutu.

Przypomnijmy, że zgodnie z I Listem do Koryntian, homoseksualiści nie odziedziczą Królestwa Bożego. Czytamy:

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego". (I Kor. 6:9,10. Biblia Tysiąclecia)

Anglikański arcybiskup już wcześniej popierał prawa homoseksualistów. Według niego, dyskryminowanie gejów i lesbijek jest "niesprawiedliwe" i nie powinni oni być postrzegani jako "osobliwa rasa", lecz jako istoty ludzkie.

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Navi Pillay, oświadczyła tymczasem, że ONZ pracuje nad depenalizacją homoseksualizmu i zwiększeniem ochrony dla osób LGBT w różnych krajach.

- Stale słyszę, jak rządy mówią mi: "taka jest nasza kultura, tradycja i nie możemy tego zmienić". Mamy więc dużo pracy przed sobą - powiedziała.

Aktywną kampanię na rzecz praw homo-, bi- i transseksualistów prowadzą również między innymi prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: Christian Today

 

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.