Angelina Jolie reżyseruje film o nawróconym do Jezusa weteranie wojennym i olimpijczyku

Reklama

Angelina Jolie reżyseruje film o nawróconym do Jezusa weteranie wojennym i olimpijczyku

czwartek, 05 grudzień 2013 17:31
Angelina Jolie i Louis Zamperini Angelina Jolie i Louis Zamperini fot. Universal Pictures

Hollywoodzka aktorka Angelina Jolie reżyseruje film o nawróceniu.

Film "Unbroken" (Niezłomny) będzie oparty na biografii Louisa Zamperiniego, olimpijskiego sportowca, bohatera II Wojny Światowej, który nawrócił się do Jezusa Chrystusa na krucjacie ewangelisty Billy'ego Grahama.

Zamperini, syn włoskich imigrantów, przyszedł na świat w 1917 r. Już w wieku 5 lat palił papierosy. W szkole podstawowej dokuczał innym uczniom. W szkole średniej stanowił już zagrożenie dla społeczeństwa, miał kontakt ze światkiem przestępczym. Na szczęście brat zachęcił go, żeby rozwijał swój talent sportowy - bieganie na długich dystansach. Zaczął odnosić sukcesy. Zaproszono go do kadry, która przygotowywała się do igrzysk olimpijskich w 1936 roku. W próbie olimpijskiej w biegu na 5000 metrów zajął drugie miejsce. Dało mu to kwalifikację.

Na igrzyskach odbywających się w rządzonym wówczas przez nazistów Berlinie Zamperini nie odniósł jednak sukcesu. Zajął dopiero 7. miejsce. Sławę przyniósł mu mimo to finisz, na którym nadrobił aż 46 metrów do przewodzących w stawce Finów. Zyskało mu to nawet sympatię Adolfa Hitlera. Później Louis liczył, że zakwalifikuje się do kadry na igrzyska w 1940 roku, ale zostały one odwołane z powodu II Wojny Światowej.

Na wojnie jego samolot spadł do Pacyfiku. Razem z innym rozbitkiem spędził 47 dni na morzu na tratwie. Przedryfował 3200 kilometrów. Później dostał się w ręce japońskie. Japończycy wsadzili Zamperiniego i jego przyjaciela do straszliwego obozu jenieckiego, w którym był brutalnie torturowany przez dwa lata.

Gdy wojna się skończyła, Louis powrócił do Kalifornii. Spotkał tam Cynthię i się z nią ożenił. Niestety później stał się alkoholikiem i prowadził destrukcyjny tryb życia, chcąc przytępić swój ból i uzyskać ulgę od powojennych koszmarów.

Takie zachowanie spowodowało, że Cynthia zażądała rozwodu. Poszła jednak na krucjątę Billy'ego Grahama i została chrześcijanką. Zmieniła więc swoją decyzję o rozwodzie i podjęła próbę nawrócenia męża, otoczenia go swoją nową wiarą i ludźmi z chrześcijańskiej społeczności.

Louis rozpaczliwie chciał ocalić swoje małżeństwo. W 1949 roku niechętnie, ale zgodził się pójść na jedną z krucjat Billy'ego Grahama. Tam, nieoczekiwanie dla siebie, znalazł się wśród tłumu, który przyjął zbawienie Chrystusa.

Podczas krucjaty przypomniał sobie, że gdy jeszcze znajdował się na tratwie na Pacyfiku, obiecywał Bogu służbę i modlitwę. Słuchając kazania Grahama, poczuł, że złamał obietnice dane Stwórcy, padł na kolana i oddał życie Jezusowi.

Od tego dnia przestał upijać się i palić. Skończyły się także jego koszmary i marzenia o zemście. Zamiast tego zapragnął wybaczyć tym, którzy go prześladowali. By to zrobić pojechał do obozu dla japońskich zbrodniarzy wojennych.

Zamperini ma teraz 96 lat. Resztę życia od czasu nawrócenia spędził głosząc Słowo Boże i starając się zainspirować innych radością i obietnicą uzdrowienia, którą obdarzył go Chrystus.

Angelina Jolie zaczęła kręcić film o Zamperinim niedawno w Australii. Jak mówi, jego historia ją zainspirowała. Zapoznała się też z nim osobiście.

Rolę Louisa Zamperiniego zagra w filmie Jack O'Connell. Inni aktorzy biorący udział w projekcie to: Garrett Hedlund, Alex Russell, Carla Thexton, Domhnall Gleeson i Finn Wittrock.

"Unbroken" ma wejść na ekrany kin w Święta Bożego Narodzenia w 2014 roku.

Udostępnij


Źródło: Charisma News, Wikipedia

Please publish modules in offcanvas position.