Wydrukuj tę stronę
Reklama

Warsztaty gospel w Warszawie. Dowiedz się więcej...

niedziela, 09 marzec 2014 18:59
Warsztaty gospel w Warszawie. Dowiedz się więcej... fot. gospeljoy.pl

Muzyka gospel zabrzmi w majowy weekend w Warszawie.

Organizatorzy warsztatów informują:

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, rozgrzewa je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami i rzeczywiście jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Kto nie spróbuje, nigdy się nie dowie....

Ciekawostką jest fakt, że twórcy muzyki gospel, czarnoskórzy niewolnicy, żyli w trudnych warunkach, wiedli ciężkie życie, a jednak muzyka, którą tworzyli, była radosna i wychwalała Boga. Może właśnie ekspresja w tej muzyce pociąga najbardziej. Tak pozytywna treść utworów nie pozwala trwać w smutku i braku nadziei. Człowiekowi po prostu chce się żyć!

Warsztaty trwać będą w dniach 17-18 maja 2014 r. na terenie Sali Widowiskowo-Teatralnej im. bp.  Jana Chrapka na Bemowie przy ul. Ks. Markiewicza (Ośrodek Michael). Do Warszawy przyjedzie  w roli instruktora fenomenalny muzyk David Daniel (Wielka Brytania), laureat nagrody Stevie'go Wondera Award dla najlepszego męskiego lead-wokalisty i nagrody DMI Award dla wokalisty roku gospel. Poprowadzi  warsztaty i podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem i pasją. Gościnnie wystąpią: Joseph Herbert Kraft (USA, trąbka), Richard Rose (USA, gitara basowa, perkusja) oraz Beverly Minor (USA, solo).

Warsztaty muzyki gospel to wydarzenie absolutnie niecodzienne. Już od 11 lat są organizowane w całej Polsce przez Fundację Pro Novis z Poznania. W jednym miejscu i o jednym czasie, bez względu na wiek oraz umiejętności w śpiewaniu, zbiera się kilkaset osób, które chcą miło spędzić czas. Bywa, że zgłaszają się całe rodziny. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzy- lub czterogłosowym. Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą zarówno chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni, jak i wspaniała, radosna atmosfera. Warsztaty to oderwanie się od zwykłej, często monotonnej pracy za biurkiem, nauki w szkolnej ławce, czy codziennej rutyny.

Dla dzieci do 13. roku życia, które niekoniecznie umieją ale lubią śpiewać, organizatorzy proponują udział w jednodniowych niedzielnych warsztatach gospel.  Instruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska z Poznania. Gospel to wielka pasja i styl jej życia. Prowadzi chór Gospel Joy, który jako jedyny w Polsce pobierał lekcje od rdzennych, czarnoskórych chrześcijan, w czasie pobytu w USA w 2009 roku.  Podczas ostatniej edycji programu "Mam talent", chór doszedł do półfinału. Baca, bo taki jest pseudonim dyrygentki, znana jest jako wulkan energii, osoba ciepła i pełna entuzjazmu.  Bez trudu porywa ludzi do śpiewu i tańca. W jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. W 2010 roku jej miłość do dzieci i niezwykła pasja do muzyki gospel zaowocowały stworzeniem dziecięcego chóru „Kids Gospel Joy”, a później także „Teens Gospel Joy” w Poznaniu.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy 18 maja o godz. 17. W pierwszej kolejności wystąpią dzieci, a po nich dorośli. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów stanie się członkiem wielkiego chóru gospel. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy pod okiem instruktorów zaprezentują poznane wcześniej utwory. Towarzyszyć temu będzie wspaniała, podniosła i radosna atmosfera.

Koszt warsztatów to 90 zł. od osoby. W przypadku grup min. 5-osobowych koszt wyniesie 80 zł. za osobę. Koszt dziecięcych warsztatów to 45 zł. od dziecka. W przypadku grup 5-osobowych proponujemy zniżkę czyli 35 zł. od każdego dziecka. W tej cenie zawarty jest również jeden bilet na koncert finałowy dla rodzica lub opiekuna dziecka.

Na koncercie finałowym można być tylko widzem - bez konieczności uczestniczenia w warsztatach! Organizatorzy zapraszają do nabycia biletów w cenie: 20 zł. oraz ulgowych dla dzieci do 13. roku życia – 10 zł. Dla maluchów do 6. roku życia – gratis. Bilety będą dostępne w trakcie trwania warsztatów lub bezpośrednio przed koncertem finałowym.

Udostępnij

Zapisy i więcej informacji na:  http://www.gospeljoy.pl