Powstanie nowy amerykański film o tematyce biblijnej. Opowie o...

Reklama

Powstanie nowy amerykański film o tematyce biblijnej. Opowie o...

czwartek, 01 maj 2014 14:58
Powstanie nowy amerykański film o tematyce biblijnej. Opowie o... fot. groovycorner.blogspot.com

Na produkcję tego filmu zostaną wydane dziesiątki milionów dolarów.

Reżyser Tim Chey wyjawił, że film "Dawid i Goliat" ma być "ze wszech miar zgodny z Biblią", co niestety nie zawsze ma miejsce w przypadku produkcji przedstawiających biblijne opowieści.

Film zostanie nakręcony w Maroku, Tunezji i Algierii. Opublikuje go wytwórnia RiverRain Productions. Budżet obrazu sięga 50 milionów dolarów. W amerykańskich kinach film pojawi się na początku przyszłego roku.

W wywiadzie Tim Chey wyjawił, że jest byłym ateistą, który znalazł Chrystusa, czytając Biblię "gedeonitkę" w Manili na Filipinach.

Jego zdaniem, opowieść o Dawidzie i Goliacie to jedna z "najbardziej niesamowitych historii wiary w Biblii".

Chey odniósł się także do kontrowersji wokół filmu "Noe" w reżyserii Darrena Aronofsky'ego. Wielu zarzuca tej produkcji zbytnie odejście od przekazu Pisma Świętego.

- Aronofsky powinien nadać temu filmowi inny tytuł. To samo było z "Lincolnem" Stevena Spielberga. Nie miał nic wspólnego z Lincolnem, tylko z 13 poprawką do konstytucji. Cóż to było za rozczarowanie. Hollywood czerpie zyski dzięki społeczności wierzących, a jednocześnie puszcza oko do świeckich i mówi: "nadal jesteśmy jednymi z was. Nie martwcie się". To dlatego prawdziwi wierzący muszą powstać i kręcić biblijne filmy - wyjaśnił.

Jego cel jest także stricte ewangelizacyjny.

- Chcę, by ludzie zostali poruszeni do łez, by ten film zwiększył ich wiarę w prawdziwego i żywego Boga. Chcę, żeby przestali być letni, by powstali dla Boga. By rzucili na kolana demoniczne giganty, które przychodzą do nas w tym życiu. Chcę, żeby po obejrzeniu filmu powiedzieli: "powstanę dla Pana" i by zwrócili się do tych gigantów słowami: "wy występujecie przeciwko mnie z mieczem, włócznią i oszczepem, a ja występuję przeciwko wam w imieniu wszechmogącego Pana, Boga - zaznaczył reżyser.

Tim Chey jest ewangelicznym chrześcijaninem. Ma w swoim dorobku współpracę z gwiazdami Hollywoodu, takimi jak Stephen Baldwin, Cuba Gooding Jr. czy Malcolm McDowell.

Udostępnij

Źródło: Christian Post, Wikipedia

Please publish modules in offcanvas position.