Wydrukuj tę stronę

Bramkarz USA dumny z bycia chrześcijaninem

poniedziałek, 16 czerwiec 2014 13:46
Brad Guzan Brad Guzan fot. sportsinvasion.net

Bramkarz piłkarskiej kadry USA, Brad Guzan, ma polskie pochodzenie i jest wierzący.

W reprezentacji USA jest golkiperem nr 2. Pierwszym jest Tim Howard. Już w młodych latach rodzice zachęcali go do służby Bogu.

- Moja podróż z Chrystusem rozpoczęła się we wczesnych latach. Moi rodzice bardzo chcieli, żeby wiara była we mnie. Zawsze chodziliśmy do kościoła - to było bardzo ważne. Z tego powodu, nie powiedziałbym, że był jakiś moment, w którym zacząłem podążać za Chrystusem. Myślę, że pragnienie by Go znać i za Nim iść było we mnie zawsze i pozostałem na tej drodze - mówił w wywiadzie dla BeyondtheUltimate.com w 2012 roku Guzan.

Jego zdaniem, chrześcijanin sportowiec powinien być przykładem dla innych.

- Całkowicie nie do zaakceptowania jest, jeśli będąc chrześcijaninem i sportowcem, jesteś agresywny. Jednocześnie nie ma nic złego w rywalizacji na boisku, jeżeli tylko robisz to w odpowiedni sposób. Nie oszukujesz i nie chcesz nikomu celowo zrobić krzywdy - podkreśla Guzan i przyznaje, że nie jest doskonały i jemu też czasem zdarza się ulec niepotrzebnym emocjom.

Brad jest piłkarzem grającego w angielskiej Premier League klubu Aston Villa Birmingham.

Pomimo swoich osiągnięć sportowych, zaznacza, że prawdziwe znaczenie ma tak naprawdę tylko jego chrześcijańska wiara.

- Myślę, że wszyscy potrzebujemy Chrystusa w naszym życiu. Pieniądze, sława, wszystkie te rzeczy nie znaczą nic, jeśli nie masz w swoim życiu Jezusa. Wszystko to może zniknąć w mgnieniu oka. To nie powinno nas usidlać - powiedział Guzan.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozegra dziś mecz fazy grupowej mistrzostw świata. Jej przeciwnikiem będzie Ghana. Inni grupowi rywale Amerykanów to Niemcy i Portugalia.

Udostępnij

Źródło: Christian Today, Wikipedia