Wydrukuj tę stronę

Polska wygra ze Szkocją? Jest katolicki apel, by modlić się o...

wtorek, 14 październik 2014 14:12
Polska wygra ze Szkocją? Jest katolicki apel, by modlić się o... fot. pl.newshub.org

Rozpędzona reprezentacja Polski podejmie dziś Szkocję. Niektórzy katolicy w naszym kraju liczą na pomoc niebios.

Nic dziwnego, że po zwycięstwie 2:0 nad Niemcami polscy kibice liczą, że nasza kadra rozprawi się również ze Szkocją, która jest notowana znacznie niżej od drużyny Joachima Loewa.

Należy się jednak spodziewać, że ten mecz będzie zupełnie inny. W tamtym spotkaniu Polacy bronili przede wszystkim dostępu do własnej bramki, wyprowadzając nieliczne kontry. Można się spodziewać, że teraz będą musieli zdecydowanie częściej atakować. Trudno bowiem oczekiwać, że Szkocja będzie tak dominować na boisku, jak robią to podopieczni Loewa.

Ponieważ zapowiada się trudny mecz, a Polska w razie zwycięstwa może wydatnie zwiększyć swoje szanse na awans na Euro 2016 we Francji, katolicy modlą się o sukces kadry do św. Huberta z Liège - patrona m.in. sportowców.

artykuł na Fronda.pl"Św. Hubercie, patronie sportu, daj wygrać Polakom ze Szkotami!" - brzmi tytuł artykułu na portalu Fronda.pl.

Jego redakcja apeluje do fanów, by "duchowo przygotowali się na kibicowanie biało-czerwonym i "poprosili św. Huberta o wstawiennictwo, by błogosławił naszym piłkarzom w walce ze Szkotami". Jak czytamy, św. Hubert ma sprawić, "byśmy byli świadkami sukcesu naszej drużyny i pięknego widowiska piłkarskiego".

Dalej następuje litania do patrona poprzedzona zwrotami do Świętej Trójcy i Maryi.

Nietypowy apel "Frondy" spotkał się z żartobliwymi komentarzami na Facebooku. Czytelnicy portalu napisali między innymi:

"A czy to nie byłoby nie fair w stosunku do Szkotów?", "proszę nie ośmieszajcie chrześcijaństwa", "czy wygrana w tym meczu jest aż tak ważna, aby "mieszać" w to św. Huberta?", "dlaczego "święty" miałby spełnić życzenie akurat polskich kibiców?" czy "gorzej jak Szkoci też się modlą - Hubert będzie miał zagwozdkę".

Swoją drogą, jeśli ktoś bardzo chce się pomodlić za polską reprezentację, to czy konieczne jest do tego wspomniane wstawiennictwo św. Huberta?

Jakie jest Wasze zdanie? Czy taka modlitwa to dobry pomysł?

Udostępnij

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.