Elton John: już teraz uczyńcie papieża Franciszka świętym

Reklama

Elton John: już teraz uczyńcie papieża Franciszka świętym

czwartek, 30 październik 2014 16:11
Elton John Elton John fot. breakingnews.ie

Elton John chwali papieża Franciszka. Ten gejowski piosenkarz chciałby jego kanonizacji już teraz.

Elton John przemawiał w Nowym Jorku podczas imprezy poświęconej walce z AIDS. Pochwalił w jej trakcie papieża za jego postawę wobec homoseksualistów.

- Jest pełnym współczucia, kochającym człowiekiem, który chce, by miłość Boża dotyczyła wszystkich. To wielka rzecz, co próbuje zrobić pomimo sprzeciwu wielu ludzi w Kościele. Jest odważny, nieustraszony, a tego właśnie potrzebujemy w dzisiejszym świecie - stwierdził muzyk.

- Uczyńcie tego człowieka świętym teraz, dobrze? - powiedział, zwracając się do publiczności.

Choć te słowa można przyjąć z przymrużeniem oka, nie są one do końca przypadkowe.

Na niedawnym watykańskim synodzie poświęconym rodzinie toczyły się dyskusje między innymi właśnie w sprawie postawy Kościoła katolickiego wobec homoseksualistów.

Dokument podsumowujący dyskusje w połowie synodu, któremu przewodniczył papież, stwierdzał, że "osoby homoseksualne mają do zaoferowania przymioty i dary społeczności chrześcijańskiej". Uznawano także, że Kościół powinien spróbować znaleźć "braterską przestrzeń" dla homoseksualistów, a także przyjąć i uszanować ich orientację seksualną bez narażania katolickiej doktryny.

Ostateczna wersja dokumentu nie budziła już większych kontrowersji.

Uznano w niej, że "nie ma żadnych podstaw, by przyswoić lub zarysować nawet odległe analogie pomiędzy związkami osób tej samej płci a Bożym planem dla małżeństwa i rodziny. Niezależnie od tego, mężczyźni i kobiety z homoseksualnymi skłonnościami muszą być przyjmowani z szacunkiem i wrażliwością. W tej sprawie powinno się unikać jakiejkolwiek dyskryminacji".

W kontekście wypowiedzi Eltona Johna należy też przypomnieć, że w grudniu 2013 r. gejowski magazyn "The Advocate" uznał Franciszka za człowieka roku.

Podobnie uczynił magazyn "Vanity Fair", co poparł wtedy brytyjski piosenkarz.

- Franciszek jest cudem pokory w erze próżności. Jego latarnia nadziei przyniesie więcej światła niż jakiekolwiek osiągnięcie naukowe, ponieważ żaden lek nie ma mocy miłości - powiedział wtedy Elton John.

Wszystko to po wypowiedzianych wcześniej przez papieża słowach: "jeżeli ktoś jest homoseksualistą i szuka Pana w dobrej woli, to kim ja jestem, by sądzić?".

Inni przypominają, że gdy Franciszek był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires, przyjmował znacznie ostrzejszą postawę wobec gejów.

- Nie bądźmy naiwni. To nie jest zwykła polityczna walka, lecz próba zniszczenia Bożego planu - powiedział w Argentynie o małżeństwach homoseksualnych w 2010 roku.

O ustawie, która ich dotyczyła stwierdził: "to nie jest tylko ustawa, ale ruch ojca kłamstw, który stara się wprowadzić zamieszanie i zwieść dzieci Boże".

Czytaj także: Papież Franciszek: Wielki Wybuch i ewolucja nie przeczą stworzeniu

Udostępnij

Źródło: The Independent

 

Please publish modules in offcanvas position.