Angelina Jolie padła na kolana i pomodliła się o cud

Reklama

Angelina Jolie padła na kolana i pomodliła się o cud

niedziela, 14 grudzień 2014 15:32
Angelina Jolie Angelina Jolie fot. Twitter

Hollywoodzka aktorka i reżyserka nie jest znana z aktów wiary, ale tym razem odkryła siłę modlitwy.

Rzecz działa się podczas kręcenia filmu "Niezłomny", którzy przedstawia życie Louisa Zamperiniego, weterana II Wojny Światowej, olimpijskiego biegacza i chrześcijanina.

Gdy reżyserowała jedną ze scen w Australii, potrzebowała pewnego cudu.

- Nie była kobietą wiary i nigdy wcześniej się nie modliła, ale to była już ostatnia scena filmu... Potrzebne było światło słoneczne, żeby ją nagrać. Ale od pewnego czasu trwała burza - tłumaczyła córka Zamperiniego Cynthia Garris na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

- (Angelina, red.) powiedziała: "nie wiem, co mam zrobić, więc zrobię to, co zrobiłby Louie". Uklęknęła i pomodliła się o cud. Wszyscy to widzieli. Przestało padać. Słońce wyszło i pojawiła się tęcza. Nagrali tę scenę. Kiedy powiedziała "cięcie", znów zaczęło padać - wyjaśnia Garris.

Cynthia jest przekonana, że świadectwo wiary jej ojca, może wpływać na osoby niewierzące.

- Była (Angelina, red.) poruszona wiarą mojego ojca. Kiedy umarł, wszyscy byliśmy z nim w szpitalu. Angelina przyszła po 45 minutach. Wskazała na niebo i powiedziała: "wiem, że on jest z nami. Jest tam z Bogiem". Może Bóg miał dla Angeliny plan, by znalazła Louiego, nakręciła ten film i znalazła drogę do życia, które obejmowałoby Najwyższego - zastanawia się córka weterana.

Angelina Jolie i Louis ZamperiniPan Zamperini zmarł na zapalenie płuc w lipcu tego roku w wieku 97 lat.

W ciągu swojego życia doświadczył wielu ciężkich prób. Płynął między innymi na tratwie na Pacyfiku przez 47 dni po tym, jak rozbił się jego samolot. Przeżył także tortury z rąk japońskich żołnierzy.

W 1949 roku był na krucjacie ewangelisty Billy'ego Grahama. Od tamtego czasu zaczął chodzić z Panem i dzięki swojej wierze, był w stanie przebaczyć tym, którzy zadali mu cierpienie (pojechał nawet do obozu dla japońskich zbrodniarzy wojennych), a później wyjść zwycięsko ze swoich zmagań, w tym z zespołu stresu pourazowego. Został także chrześcijańskim mówcą.

Film "Niezłomny" (Unbroken) Angeliny Jolie to dramat wojenny oparty na bestsellerowej książce o tym samym tytule.

Reżyserka zdecydowała się w nim jednak nie zagłębiać w wiarę Zamperiniego.

- Zrobiliśmy to w sposób uniwersalny, nie odnoszący się do jednej wiary. Zostało to uzgodnione z Louiem. Powiedział, że chciał, żeby to przesłanie dotarło do wszystkich. Żeby uczynić wiarę i przebaczenie uniwersalnymi. Uznał, że tu chodzi o to, by dotrzeć do wszystkich i że to powinno do wszystkich przemówić. Jeżeli oczekujesz symbolizmu i cudów w filmie, to je tam znajdziesz - wyjaśniła Jolie.

Dzieci Zamperiniego potwierdziły oświadczenie aktorki i reżyserki i pochwaliły sposób, w jaki opowiedziała historię ich ojca.

- Bardzo się z tego cieszymy - powiedziała Cynthia Garris.

- Absolutnie uwielbiam ten film! - dodał jej brat - Luke Zamperini.

Film "Niezłomny" trafi do kin w Stanach Zjednoczonych w Boże Narodzenie.

Poniżej jego zwiastun.

Udostępnij

Źródło: Christian Post, Wikipedia

 

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.