REKLAMA

Teologia sukcesu? Mocna opinia Kirka Franklina

  • niedziela, marca 01 2015
Kirk Franklin Kirk Franklin fot. bet.com

Znany chrześcijański artysta Kirk Franklin podjął temat tzw. ewangelii sukcesu.

Niektórzy kaznodzieje nauczają, że Bożą wolą jest, by wszyscy wierzący byli "piękni i bogaci". Tzw. teologia sukcesu ma dziś wielu zwolenników i słuchaczy.

Ale laureat nagrody Grammy, artysta gospel Kirk Franklin, nie jest jednym z nich.

Na swoim blogu ostro skrytykował taki tok myślenia.

"Jeżeli twojej teologii nie da się głosić w kraju trzeciego świata, gdzie Bentley i odrzutowiec raczej nie staną się własnością faceta, który idzie parę kilometrów do kościoła po modlitwę, to twoja teologia jest niewłaściwa" - napisał Franklin.

Artysta podkreśla potrzebę okazywania wdzięczności Bogu za Jego dobroć.

"Wielu z nas powinno być po prostu wdzięcznych, że jesteśmy częścią Bożej ekipy. Bóg dał mi życie wieczne" - oświadczył.

Przestrzegł też przed skupianiem się na sobie.

"Kiedy tysiące ludzi, którzy stracili pracę w tym kraju, zaczynają przypominać ci, że przydałaby im się jakakolwiek praca, to uczysz się, jak się zamknąć i zrozumieć, że mogłoby być dużo gorzej niż jest" - zaznaczył.

Na Twitterze Kirk Franklin zwrócił też uwagę, że w pewnych rejonach świata chrześcijanie żyją w zupełnie innej rzeczywistości niż ci w bogatych krajach. Skomentował w ten sposób egzekucję, jakiej dżihadyści poddali 21 Koptów.

"To co stało się z egipskimi chrześcijanami stawia w innym świetle to, przez co przechodzimy na co dzień" - podkreślił.

Poniżej popularny utwór Kirka Franklina - "Hosanna"

Czytaj także: Co tak naprawdę oznacza tzw. ewangelia sukcesu? Pastor megakościoła wyjaśnia

Źródło: EEW Magazine, patheos.com

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (obowiązkowe podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle (jak podaje portal chnnews.pl...)