Dolce i Gabbana zaatakowani przez Eltona Johna po słowach o gejowskiej adopcji i in vitro

Reklama

Dolce i Gabbana zaatakowani przez Eltona Johna po słowach o gejowskiej adopcji i in vitro

wtorek, 17 marzec 2015 15:52
Dolce & Gabbana i Elton John Dolce & Gabbana i Elton John

Nieoczekiwany spór. Słynni projektanci zaatakowani przez Eltona Johna za swoje poglądy. Odpowiedzieli.

Wszystko po tym, jak Domenico Dolce i Stefano Gabbana, jawni homoseksualiści, którzy swego czasu ze sobą żyli, zabrali głos ws. adopcji homoseksualnej oraz in vitro.

- Jesteśmy przeciwni adopcjom homoseksualnym. Jedyną rodziną jest ta tradycyjna - zacytowano ich słowa.

Z kolei w sprawie zapłodnienia in vitro z ich ust padły słowa: "żadnego chemicznego potomstwa albo wynajętej macicy: życie płynie naturalnie. Są rzeczy, których nie powinno się zmieniać".

- Rodzina to nie fanaberia. Jest w niej ponadnaturalne poczucie przynależności - stwierdził Stefano Gabbana.

Z kolei Domenico Dolce dodał, że prokreacja "musi być aktem miłości" i skrytykował tworzenie dzieci przez sztuczne zapłodnienie.

- Rodzisz się matce i ojcu. Przynajmniej tak powinno być. Nie przekonują mnie chemiczne, syntetyczne dzieci, macice do wynajęcia - powiedział.

fot. SplashTe słowa wywołały sprzeciw Eltona Johna - geja żyjącego w "związku małżeńskim". Razem z "mężem" Davidem Furnishem artysta opiekuje się dwójką dzieci narodzonych z in vitro.

"Jak możecie nazywać moje piękne dzieci "syntetycznymi"? To wstyd, że wskazujecie swoimi osądzającymi małymi palcami na in vitro. Wasze archaiczne myślenie jest nie na czasie, podobnie jak wasza moda. Nigdy więcej nie ubiorę się w ubrania Dolce & Gabbana" - napisał na Instagramie piosenkarz.

Dolce i Gabbana sprecyzowali później, że wyrażali jedynie swoje opinie i ich zamiarem nie było osądzanie czyjegoś postępowania. Zaznaczyli jednak, że opowiadają się za demokratyczną wolnością słowa.

- Jesteśmy za wolnością. Każdy może podejmować decyzje, jakie chce. Domenico ma swoje idee i dokonał określonych wyborów. Elton John dokonał innych. Różne wybory, inne życie. Równy szacunek. Z tego, co widzę, to, zwłaszcza w Internecie, wielu gejów jest homofobami. Geje atakują innych gejów, którzy wyrażają poglądy inne od ich poglądów - zauważył Gabbana.

"Na pytanie "czy chcielibyście zostać ojcami?" odpowiedziałeś: "tak, zrobiłbym dziecko teraz", a Domenico odpowiedział: "jestem gejem, nie mogę mieć dzieci" - zapytano Stefano w wywiadzie dla włoskiego "Corriere della Sera".

- Tak. I to nic wielkiego. Domenico powiedział, że wolałby mieć tradycyjną rodzinę. To jego opinia. Nie podoba mu się in vitro. To chodzi o jego tradycyjne sycylijskie wychowanie. Ja mam inne zdanie, ale wzajemnie się szanujemy - wyjaśnił Gabbana.

Jak dodał, jest rozczarowany zachowaniem Eltona Johna.

- Nie spodziewałem się, że coś takiego wyjdzie od osoby, którą uważałem, podkreślam "uważałem" za inteligentną. Głosisz zrozumienie, tolerancję, a potem atakujesz innych? Tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie? Czy to jest demokratyczny, oświecony sposób myślenia? To ignorancja. On ignoruje fakt, ze inni mogą mieć inne zdanie i że ich zdanie jest równie godne szacunku, jak jego - stwierdził Stefano.

Według niego, Elton John patrzy na świat w sposób "autorytarny", na zasadzie: zgódź się ze mną, bo jeśli nie, to cię zaatakuję".

- Napisałem nawet słowo "faszysta!" na jego Instagramie - wyjawił Gabbana.

Na pytanie o to czy obawia się, że bojkot wpłynie na sprzedaż produktów Dolce & Gabbana, odrzekł:

"Może stracimy trochę fanów Eltona Johna, ale za to zyskamy więcej mam. Kto wie?".

Po stronie Eltona Johna stanęli tacy celebryci jak Victoria Beckham, Ricky Martin, Courtney Love czy była tenisistka Martina Navratilowa (doradczyni Agnieszki Radwańskiej).

Projektantom za ich stanowisko w sprawie adopcji homoseksualnej podziękowały za to osoby, które były wychowywane przez pary jednopłciowe.

"Dziękujemy, że staliście się wyrazicielami tego, co my znamy z własnego doświadczenia: każdy człowiek ma matkę i ojca, a wyeliminowanie jednego z nich z życia dziecka to pozbawienie go godności, człowieczeństwa i równouprawnienia" - napisało pięciu sygnatariuszy listu ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: Może stracić wszystko, bo odmówiła gejom. - Nie zrobię tego, co Judasz

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (obowiązkowe podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle (jak podaje portal chnnews.pl...)

Reklama

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.