Protestanci przeciwko koncertowi Eltona Johna

Reklama

Protestanci przeciwko koncertowi Eltona Johna

poniedziałek, 17 czerwiec 2013 18:41
Elton John Elton John fot. now-here-this.timeout.com

Protestanci w rosyjskim Krasnodarze wystąpili przeciwko koncertowi Eltona Johna.

Liderzy wspólnot protestanckich skierowali odpowiednie pismo do gubernatora Kraju Krasnodarskiego. Koncert zaplanowano na 14 lipca. Ma on się odbyć w hali na ponad 7 tysięcy widzów.

Protestanci argumentują swoje stanowisko tym, że wokalista aktywnie propaguje homoseksualizm.

"Z licznych medialnych informacji wynika, że w miastach, które odwiedza ten wokalista i jego ekipa, mniejszości seksualne prowadzą aktywne działania. Odbywają się gejowskie parady" - brzmi fragment listu do władz Kraju Krasnodarskiego.

Autorzy pisma cytują List apostoła Pawła do Koryntian. Homoseksualizm jest tam określony jako grzech: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (Biblia Tysiąclecia).

Według protestanckich liderów, występ Eltona Johna będzie dla regionu zniewagą. Uważają oni także, że koncert ten może przyczynić się do destabilizacji obyczajów miejscowej społeczności.

Elton John planuje w Rosji koncerty również w Jekaterinburgu (13 lipca), Moskwie (6 grudnia) i Kazaniu (7 grudnia).


Źródło: Cnl News

Please publish modules in offcanvas position.