Wydrukuj tę stronę

Ksiądz skrytykował Agnieszkę Radwańską

piątek, 05 lipiec 2013 12:09
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska fot. banzaj.pl

Decyzja Agnieszki Radwańskiej wzbudziła kontrowersje.

"The Body Issue" - tak nazywa się amerykański magazyn, w którym 12 lipca mają się ukazać rozbierane zdjęcia najlepszej polskiej tenisistki. Oprócz Radwańskiej w sesji weźmie udział 20 innych gwiazd sportu.

Mówi się, że sportowcy mają zostać przedstawieni w magazynie w sposób "gustowny" i "artystyczny". Mimo to, po ogłoszeniu decyzji przez Radwańską w polskim Internecie pojawiło się wiele niepochlebnych opinii na jej temat.

Przypomnijmy, że Agnieszka Radwańska była jedną z twarzy akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Teraz parę krytycznych słów napisał o niej dla portalu fronda.pl ksiądz Marek Drzewiecki.

"Osobiście jest mi bardzo przykro, gdy ktoś deklarujący się po stronie Jezusa, jednocześnie poddaje się mentalności tych, którzy traktują człowieka jak rzecz do oglądania, a nie osobę, dziecko Boże zasługujące na szacunek i miłość, i postępujące w sposób właściwy swojej godności. (...) Mam nadzieję, że p. Agnieszka Radwańska powie kiedyś, że tego typu sesja zdjęciowa była błędem. Bowiem szczytem piękna jest człowiek, który respektuje godność ludzkiego ciała - napisał duchowny.

Radwańską skrytykowało też wielu internautów. Oto niektóre z wpisów:

~dxd: "Absolutnie nie powinna tego robić! Jest bardzo dobrą tenisistką i z tego powinni ją pamiętać, a nie z rozbieranek".

~kekebe: "Szkoda, taka fajna dziewczyna, mogłaby trzymać poziom".

~ehh: "Myślałem, że oprócz tego, że jest dobrą tenisistką, to jest dobrą osobą trzymającą poziom, ale można się sprzedać do końca lub po prostu być dobrym w tym, co się robi".

~Andrzej 1964: "Czy promocja sportu i zdrowego stylu życia polega na publicznym pokazywaniu swojej intymności? Przecież dziewczyna ma pieniądzę, sławę to czy do pełni szczęścia musi świecić gołym tyłkiem? Nigdy tego nie zrozumiem. Przecież to jest normalne sprzedawanie swojego ciała".

~ttt: "Nie wstydzi się Jezusa i pokazywać cycków. brawo. katolicka"

~zyklo: "Pani Agnieszko, pewnie pani już zdecydowała, ale po co Pani to?".

Poniżej zamieszczamy nagranie z Agnieszką Radwańską z 2011 roku, na którym zachęca do noszenia breloków z napisem "Nie wstydzę się Jezusa".

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.