Agnieszka Radwańska odpowiedziała na krytykę za rozbieraną sesję

Reklama

Agnieszka Radwańska odpowiedziała na krytykę za rozbieraną sesję

piątek, 19 lipiec 2013 18:20
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Po rozbieranej sesji dla amerykańskiego magazynu na Agnieszkę Radwańską spadła fala krytyki. Teraz tenisistka odpowiada.

Przypomnijmy, że zdjęcia z nagiej sesji ukazały się w magazynie "ESPN The Body Issue". Szczególnie ostro na fotografie zareagowały środowiska konserwatywne i chrześcijańskie. Głównie ze względu na wcześniejszy udział Radwańskiej w akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Po rozbieranej sesji tenisistka została z niej wykluczona.

Odpowiedź na głosy krytyków sportsmenka zamieściła na swoim profilu na Facebooku. Oto jej treść:

Dla tych z moich fanów, którzy nie są zaznajomieni z tematem - magazyn ESPN The Body Issue ukazuje piękno wysportowanego ciała najlepszych sportowców na świecie. Prezentowani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, niezależnie od wieku, bez względu na kondycję czy rozmiar. Inni sfotografowani w tym roku sportowcy to np. amerykański futbolista Colin Kaepernick, 77-letnia legenda golfa Gary Player, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, siatkarka Kerri Walsh Jennings (która uczestniczyła w dwóch sesjach zdjęciowych – kiedy oczekiwała dziecka oraz już po porodzie). W przeszłości w tej samej inicjatywie uczestniczyły także moje koleżanki z kortu – Serena Williams, Daniela Hantuchowa oraz Wiera Zwonariewa.

Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu. Co więcej, zdjęcia te nie zawierają żadnych nieprzyzwoitych treści. Bardzo ciężko trenuję, by utrzymać moje ciało w formie i to właśnie jest myśl przewodnia tego materiału oraz całego magazynu. Jeśli przeczytacie wywiad, przekonacie się, że poświęcony jest on tylko i wyłącznie mojej pracy jako sportowca i temu co muszę robić, aby pozostać w jak najlepszej kondycji w czasie nadchodzących turniejów.

Niektórzy przedstawiciele prasy (i nie tylko) insynuowali, że otrzymałam za tę sesję wynagrodzenie, a to nie jest prawda. Ani ja, ani inni sportowcy nie otrzymali takiego wynagrodzenia. Zdecydowałam się na udział w tej sesji, by zwrócić uwagę młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, na ich kondycję i zdrowie oraz zachęcić do regularnych ćwiczeń.

Po tym oświadczeniu na polskich portalach internetowych zaroiło się od pozytywnych opinii na temat Radwańskiej.

To niektóre z nich:

~fanka: Pani Agnieszko chyba się Pani nie przejmuje tymi miernotami bez ambicji i celu w życiu???? ja podziwiam za wytrwałość oddanie swojej pasji i figurę oczywiście.

~maluh : Pani Agnieszko, jest pani młoda, piękna, wykształcona, obyta w świecie i z dużymi osiągnięciami w sporcie. Ma pani piękne ciało, którego mogą zazdrościć tylko kobiety, ale to dobrze niech zazdroszczą bo nic innego do roboty nie mają.

~normalny : Aga to twoje ciało i jeżeli chcesz je pokazywać to rób to i nie tłumacz się zasciankowemu Polskiemu społeczeństwu. Zazdroszczą i tyle. Brawo rób co chcesz za darmo czy nie to twoja sprawa.Jsk komuś nie pasuje to niech nie ogląda i się zamknie. Zawistne społeczeństwo i mocherowe berety.

A jaka jest Państwa opinia na ten temat?

Udostępnij

 

Please publish modules in offcanvas position.