Wydrukuj tę stronę

Darlene Zschech, Michael W. Smith napisali piosenki w hołdzie Billy'emu Grahamowi

czwartek, 10 październik 2013 18:21
Billy Graham Billy Graham fot. second.org

Album "My Hope: Songs Inspired By the Message and Mission of Billy Graham" ukaże się 15 października.

Znajdzie się na nim 12 utworów najpopularniejszych chrześcijańskich artystów. Wśród nich są: Michael W. Smith, TobyMac, Amy Grant, Israel Houghton, Kari Jobe, Matthew West, Newsboys, Lacey Sturm, Tommy Coomes Band, Darlene Zschech i Nicole Nordeman.

Artyści ci wspierają misję ewangelizacyjną Grahama "My Hope America". Zachęciła ona setki tysięcy chrześcijan w Stanach Zjednoczonych do modlitwy i budowania relacji z niewierzącymi znajomymi.

- To wspaniały projekt. Wpływ, jaki Billy Graham wywarł na nas wszystkich i na wieczność jest nieoceniony. Przez tę płytę chcemy uczcić kogoś, kto jest dla nas wzorem, mentorem i kto stanowi dla nas inspirację - powiedział o krążku Michael W. Smith.

Podobnego zdania jest Darlene Zschech - liderka uwielbienia znana z występów w australijskim zespole Hillsong.

- Oglądałam filmy dokumentalne na temat życia Billy'ego Grahama i czytałam wiele jego książek. Myślę, że największę inspirację stanowi jego niepowstrzymane dążenie do zbawiania dusz. Wszystko w jego życiu zmierza właśnie do tego - oceniła Zschech.

Służba Billy'ego Grahama miała wpływ na życie każdego z artystów, którzy przekazali swoje piosenki na płytę.

Billy Graham jako ewangelista przemawiał w 185 krajach do około 215 mln osób. Instytut Gallupa od 1948 roku 56-krotnie wymieniał go jako jednego z 10 najbardziej godnych podziwu ludzi świata.

Udostępnij


Źródło: Christian Post, Charisma News