Wydrukuj tę stronę
Reklama

Pastor Arkadiusz Krzywodajć: dlaczego polscy piłkarze nie wygrywają?

środa, 16 październik 2013 08:53
reprezentacja Polski w piłce nożnej reprezentacja Polski w piłce nożnej fot. polandsoccerblog.com

Polska przegrała eliminacje do mundialu w Brazylii. Ich postawę na swoim blogu komentuje pastor Arkadiusz Krzywodajć.

Pastor kościoła Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim na początku przypomina, że istnieją "pewne prawidła, które rządzą światem sportu, biznesu i szeroko pojętego przywództwa". O prawidłach tych pisał choćby apostoł Paweł.

pastor Arkadiusz KrzywodajćWedług Krzywodajcia, polscy piłkarze nie wygrywają, ponieważ "kompletnie nie mają mentalności zwycięzców" i są "pełni kompleksów, które sprawiają ogromne poczucie niepewności".

Zdaniem pastora choć minęło 20 lat od transformacji systemu w naszym kraju, Polacy niesłusznie "ciągle czują się gorsi".

Fragment wpisu Krzywodajć poświęca również postawie trenera biało-czerwonych.

"Nie możemy wygrywać, bo trener bądź co bądź porządny chłop nie sprawia wrażenia wodza, który prowadzi swoich gladiatorów do zwycięstwa, a nie na śmierć. Jego wyraz twarzy pokazuje raczej człowieka zagubionego, przerażonego ogromem odpowiedzialności, jaka na niego spadła".

Wreszcie pastor Filadelfii zwraca uwagę na charakter Polaków, którzy często chcą szybkich efektów bez zapłacenia odpowiedniej ceny.

"My jako kibice jesteśmy niecierpliwi. Oczekujemy szybkich efektów tam, gdzie nie można ich oczekiwać z dnia na dzień. Nie wygrywamy ponieważ ciągle nie wierzymy, że ciężką pracą i hartem ducha można wszystko, raczej szukamy półśrodków, cwaniactwa, kombinatorstwa. Tak tak, ciągle duch polskiego cwaniaka żyje w nas" - czytamy.

Zdaniem pastora "tam, gdzie sukcesy osiąga się pracą, planowaniem, zespołem, a nie solowo, tam nasze polskie "cudowne metody" nie powinny mieć racji bytu".

Na zakończenie Arkadiusz Krzywodajć podkreśla, że podobne uwagi mogą się przydać również "w naszych kościelnych rzeczywistościach", żeby "nasze społeczności wygrywały nie tylko mecze sparingowe, ale całe mistrzostwa świata".

W eliminacjach do piłkarskiego mundialu w Brazylii polska reprezentacja zajęła dopiero czwarte miejsce w grupie za Anglią, Ukrainą i Czarnogórą. Biało-czerwoni wyprzedzili tylko Mołdawię i San Marino.

Udostępnij


Źródło: blogapastorkaarka.blogspot.com