Britney Spears uwielbia książki ewangelicznego kaznodziei. Świeckie media oburzone

Reklama

Britney Spears uwielbia książki ewangelicznego kaznodziei. Świeckie media oburzone

poniedziałek, 04 listopad 2013 18:28
Britney Spears Britney Spears fot. hdwallpapersinn.com

Gwiazda pop, Britney Spears, zaskoczyła swoimi upodobaniami literackimi.

Emily Horan, fanka piosenkarki, zapytała ją na Twitterze, jaka jest jej ulubiona książka. Ta odpowiedziała: "Cokolwiek Maxa Lucado".

Max LucadoMax Lucado jest chrześcijańskim kaznodzieją z kościoła Oak Hills w San Antonio (USA). Napisał około 100 książek, które wydrukowano w 82 milionach egzemplarzy. Wraz z żoną służył jako misjonarz w Brazylii. W 2005 roku został uznany przez miesięcznik "Reader's Digest" za najlepszego kaznodzieję w Ameryce.

W wywiadzie na temat swojej książki "You'll Get Through This" powiedział:

"Żadna inna historia czy religia nie śmie sugerować, że Bóg stał się ciałem, chodził wśród nas i odczuwał cierpienie. Żadna inna religia czy filozofia nie sugeruje, że Bóg wołał tak, jak Jezus w Ogrodzie Getsemane: "Nie chcę tego. Czy możesz to ode mnie zabrać?". To modlitwa kogoś, kto stara się przejść przez trudny czas. Biblia przedstawia Boga, który nas rozumie, który przeszedł przez to, przez co my przechodzimy. A kiedy mówimy: "nie jestem w stanie przez to przejść", On to rozumie i może udzielić nam osobistej i natychmiastowej pomocy".

Reakcja świeckich mediów na wpis Britney Spears była natychmiastowa. Przypomniano, że w 2004 roku Max Lucado napisał artykuł: "Co Bóg mówi o małżeństwie homoseksualnym", w którym stwierdził, że legalizacja takiego małżeństwa to zaledwie krok od poligamii. Zaznaczył, że mężczyźni i kobiety zostali przeznaczeni do związku z płcią przeciwną, a nie z tą samą i że legalizacja małżeństw gejowskich będzie miała destrukcyjny wpływ na tradycyjną rodzinę.

Zdaniem brytyjskiego "Daily Mail", przekonania Maxa Lucado mogą okazać się "szokujące" dla Spears, która jest "znana z miłości do swoich gejowskich fanów".

- Wielu moich fryzjerów i charakteryzatorów jest gejami, więc spędzam z homoseksualistami dużo czasu i myślę, że są cudowni - powiedziała wokalistka w wywiadzie dla rozgłośni 99,7 NOW FM w San Francisco.

Z kolei, w 2011 roku w wywiadzie dla magazynu "Out", odnosząc się do sprawy małżeństw homoseksualnych stwierdziła: "myślę, że wszyscy powinni być traktowani równo".

Choć Britney Spears lubi książki Maxa Lucado, jej teledyski są dalekie od chrześcijańskich wartości...

Udostępnij

Źródło: Christian Post, Daily Mail

Please publish modules in offcanvas position.