20 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon

Reklama

20 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon

piątek, 27 grudzień 2013 19:13
20 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon fot. sheknows.com

Mark Merrill z prorodzinnej organizacji Family First doradza w sprawach małżeńskich...

"Mark Twain powiedział kiedyś: "mogę przeżyć dwa miesiące na dobrym komplemencie". Zgadzam się. Nic nie ożywi małżeństwa tak jak szczegółowa pochwała i uzasadnienie. Po przeprowadzeniu pewnych badań w Family First określiliśmy 20 rzeczy, jakie mężowie chcą najbardziej słyszeć od swoich żon. Jeżeli coś przegapiliśmy, dodaj swoją propozycję w sekcji komentarzy" - pisze Mark Merrill.

Oto 20 rzeczy, które mężowie najbardziej chcą słyszeć od swoich żon:

1. "Kocham być twoją żoną". Brzmi prosto, ale mężowie chcą wiedzieć, że ich żony są zadowolone w małżeństwie i naprawdę cieszą się, że z nimi są. Kiedy po raz ostatni podziękowałaś swojemu mężowi za to, że się z tobą ożenił? Nie zakładaj, że on to i tak wie. Powiedz mu to!

2. "Jesteś znakomitym ojcem". Głęboko w swoim sercu każdy mężczyzna ma pragnienie, by być widzianym jako bohater, zwłaszcza dla swoich dzieci. Mów mężowi, dlaczego jest bohaterem dla twoich dzieci. I przy kolacji mów dzieciom, dlaczego jest taki wyjątkowy.

3. "Pociągasz mnie. Jesteś moim mężczyzną!". To mit, że kobiety są zawsze bardziej przejęte swoim wyglądem. Kiedy mężczyźni tracą trochę włosów, a ich brzuchy zaczynają się wyróżniać, oni stają się coraz bardziej wrażliwi na punkcie swojego wyglądu. Nigdy nie żartuj na temat wyglądu swojego męża. Mów mu, jak jest "gorący" i jak cię pociąga.

4. "Szanuję decyzję, którą podjąłeś". Kiedy mężczyzna podejmuje decyzję, zwłaszcza trudną, nie chce, żeby jego żona krytykowała ją albo podawała ją w wątpliwość. On chce wiedzieć, że jego żona go wspiera i podziwia jego zdolność podejmowania dobrych decyzji.

5. "Wiem, jak ważne jest życie z tych środków, które mamy. Jestem z tobą w tej sprawie". Twój mąż troszczy się o przyszłość waszej rodziny. To oznacza, że dba o nią również finansowo. Posiadanie żony, co do której może mieć zaufanie jeśli chodzi o wydatki i oszczędzanie, daje mu komfort.

6. "Jestem wdzięczna za twoje duchowe przywództwo". Wszyscy jesteśmy nastawieni na relację z Bogiem, a wielu mężczyzn chce być postrzeganych jako duchowi opiekunowie swoich rodzin. Zachęć swojego męża w jego wierze. Zachęć go, żeby poważnie podszedł do swojej roli jako duchowego przywódcy.

7. "Jesteś taki mądry". Wielu mężczyzn jest urodzonych do rozwiązywania problemów, lubi proces obmyślania czegoś i znajdowania rozwiązania. Nawiasem mówiąc, to dlatego twój mąż zawsze stara się "rozwiązać" twoje problemy, podczas gdy ty chcesz tylko, żeby cię posłuchał. Uznanie dla umysłowej sprawności męża i prawienie mu komplementów o jego inteligencji przyniesie efekty. Podkreślaj, że wierzysz w jego mądre opinie.

8. "Doceniam twoją ciężką pracę dla utrzymania naszej rodziny". Jest wiele rzeczy w życiu, których twój mąż nie jest w stanie kontrolować, ale może kontrolować swoje wysiłki. Odczuwa wielką satysfakcję, gdy widzi rezultaty swojej ciężkiej pracy. Tworzenie czegoś z niczego go ekscytuje. Dodawaj mu zachęty w jego etyce pracy.

9. "Bardzo dziękuję, że mi pomogłeś". Kiedy mężczyzna usługuje swojej żonie, chce, żeby ona to dostrzegła. Proste "dziękuję" to wszystko, czego on potrzebuje.

10. "Jestem pod wrażeniem tego, jak poradziłeś sobie z tą sytuacją". Czasami żona daje do zrozumienia, że mąż z czymś sobie nie radzi. Więc kiedy dobrze radzi sobie z jakąś trudną sprawą, powiedz mu o tym.

11. "Zawsze jestem w twojej drużynie". Kiedy przed tobą i twoim małżonkiem stoi trudny wybór, upewnij się, że on wie, że jesteś w jego drużynie, a nie jesteś jego przeciwnikiem.

12. "Nie chciałabym być w tej podróży z kimkolwiek innym". Życie jest podróżą. W jej trakcie doświadczysz rzeczy, które zapierają dech w piersiach, ale i tych, które są bolesne i smutne. Niech twój mąż wie, że jesteś z nim bez względu na wszystko.

13. "Nie mówię tego wystarczająco często, ale jesteś dobrym człowiekiem i dobrym mężem". Nie ociągaj się z mówieniem mężowi, że podziwiasz go za to, jakim jest człowiekiem.

14. "Może tego nie rozumiem, ale wiem, że podejmiesz właściwą decyzję". Życie jest pełne trudnych decyzji. Więc kiedy nie jesteś pewna, jak sobie z czymś poradzić, powiedz mężowi, że ufasz mu, że podejmie odpowiednią decyzję dla twojej rodziny.

15. "Mam nadzieję, że nasza córka wyjdzie za takiego człowieka jak ty". Niech twój mąż wie, że podziwiasz jego charakter. Powiedz mu, jak pragniesz, by wasza córka znalazła takiego prawego mężczyznę, jak on.

16. "Doceniam to, że zaplanowałeś naszą randkę". Kreatywność i romantyzm nie zawsze są naturalnymi skłonnościami mężczyzny. Więc kiedy twój mąż planuje coś specjalnego, doceń to, że stara się być dżentelmenem.

17. "Jestem ci wdzięczna, że zawsze masz na sercu to, co dla mnie najlepsze". Daj mężowi do zrozumienia, że wiesz, że on chce dla ciebie tego, co najlepsze.

18. "Sprawiasz, że życie jest fajniejsze". Zwracaj uwagę na chwile, kiedy mąż cię rozwesela i się śmiejesz.

19. "Mogę na tobie polegać - zatroszczysz się o naszą rodzinę". Niech twój mąż wie, że doceniasz to, że możesz na nim polegać, jeśli chodzi o opiekę nad tobą i waszymi dziećmi.

20. "Jesteś bardzo odważny". Twój mąż każdego dnia doświadcza lęków - lęku przed odrzuceniem, stratą, niepowodzeniem. Chwal go za to, że stawia im czoło z ogromną odwagą.

Udostępnij

Źródło: Charisma Magazine/markmerrill.com

Please publish modules in offcanvas position.