Wydrukuj tę stronę

20 rzeczy, które żony chcą słyszeć od swoich mężów

sobota, 28 grudzień 2013 17:54
20 rzeczy, które żony chcą słyszeć od swoich mężów fot. stepbystep.com

Co chcą słyszeć żony od swoich mężów? Oto lista 20 rzeczy.

Przygotował ją Mark Merrill z prorodzinnej organizacji Family's First:


1. "Dziekuję za wszystko, co robisz dla naszej rodziny". Tak, pracujesz ciężko. Możesz nawet mieć wrażenie, że twój ciężar jest milion razy cięższy od ciężaru twojej żony. Ale ona też ciężko pracuje i małe "dziękuję" da wiele.

2. "Jesteś wspaniałą mamą i żoną". Jeżeli naprawdę chcesz sprawić jej przyjemność, wyjdź poza mówienie "dziękuję" i pochwal ją za to, że dobrze sobie radzi.

3. "Pozwól, że zrobię to dla ciebie". Twoja żona zdaje sobie sprawę z tego, że jesteś zmęczony, kiedy wracasz do domu z pracy. Ona zapewne również jest zmęczona. Więc zaoferuj jej pomoc. Zacznij od czegoś małego, jak posprzątanie po obiedzie. A jeśli naprawdę chcesz zdobyć trochę punktów, zrób pranie albo coś, czego zwykle nie robisz.

4. "Kocham cię tak bardzo!". Czy zauważyłeś dodatkowe słowa po "kocham cię"? Mówienie żonie, że ją kochasz, to świetny początek, ale kiedy będziesz jej mówić, dlaczego ją kochasz, jak bardzo ją kochasz albo że będziesz ją kochać wiecznie, to stopi to jej serce.

5. "Jesteś piękna". Bez względu na jej wiek, rozmiary czy to ile czasu jesteście małżeństwem, kobieta kocha słyszeć, że uważasz ją za atrakcyjną. Nie mów tylko "ładnie wyglądasz". Zamiast tego używaj określeń takich jak "wspaniale", "cudnie", "fantastycznie".

6. "Pozwól, że popilnuję dzieci". Jeżeli już teraz regularnie pilnujesz waszych dzieci, to dobra robota! Jeżeli nie, to pomyśl o tym tak: kiedy zaproponujesz żonie, że zaopiekujesz się dziećmi, ona zacznie ładować swoje baterie. Żona z naładowanymi bateriami jest zwykle bardziej cierpliwa, miła i kochająca.

7. "Wyjdźmy gdzieś wieczorem". Zaaranżuj waszą wieczorną randkę. To pokaże twojej żonie, że lubisz spędzać z nią czas.

8. "Przykro mi, że miałaś ciężki/frustrujący/rozczarowujący dzień". Te słowa pokażą twojej żonie, że jesteś świadomy tego, co dzieje się w jej życiu.

9. "Ożeniłbym się z tobą ponownie". Jednym zdaniem mówisz swojej żonie, że cenisz wasze wspólne życie i że jesteś jej oddany.

10. "Co mogę zrobić, żeby być dla ciebie lepszym mężem?". Kiedy twoja żona usłyszy te słowa, to albo się rozpłacze, uśmiechnie się jak dziecko w sklepie z cukierkami albo, jeśli będzie w całkowitym szoku, zacznie się niekontrolowanie śmiać. Jednak zanim zadasz to pytanie, bądź gotowy usłyszeć to, co ma do powiedzenia i nie przyjmuj obronnej postawy.

11. "Jestem twoim największym fanem". Każdy lubi, jak ktoś cieszy się z jego sukcesów i dodaje mu zachęty. Upewnij się, że twoja żona wie, że zawsze będziesz to robił.

12. "Jestem ci wdzięczny za te małe rzeczy, które robisz". Jeżeli twoja żona robi ci co rano kawę, doceń ten mały akt uprzejmości poprzez swoją wdzięczność. Nie przeoczaj małych rzeczy, w których ona okazuje ci miłość każdego dnia.

13. "Pójdźmy na spacer". Pokaż swojej żonie, że jest dla ciebie ważna, rezerwując w ciągu dnia czas, który z nią spędzisz.

14. "Tęsknię za tobą, kiedy nie jesteśmy przy sobie". Przypominaj swojej żonie, że stale o niej myślisz bez względu na to czy jesteś w pracy, samochodzie czy gdzieś indziej. Nigdy nie traktuj jej obecności jak coś oczywistego.

15. "Jestem tu dla ciebie". Nie zawsze będziesz rozumieć, przez co przechodzi twoja żona, ale możesz jej słuchać i współczuć, pozwalając jej się wypłakać na twoim ramieniu, kiedy życie staje się ciężkie.

16. "Zawsze będę przy tobie". Bez względu na to, co spotkacie na swojej życiowej drodze - wyzwania rodzicielskie, trudne decyzje finansowe czy rodzinne tragedie - niech twoja żona wie, że jesteś z nią i będziesz ją nosił, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

17. "Chcę być mężczyzną, na którego zasługujesz". Wiedz, że zdarzą się momenty, gdy zawiedziesz swoją żonę. Kiedy tak się stanie, przeproś ją, wyciągnij wnioski i daj jej do zrozumienia, że chcesz być lepszym mężem.

18. "Jesteś pełna miłości dla innych". Twoja żona powinna wiedzieć, że dostrzegasz jej relacje z jej przyjaciółmi i z rodziną. Dodawaj jej zachęty w tych relacjach.

19. "Z każdym dniem kocham cię coraz bardziej". Nigdy nie pozwól, by twoja żona zapomniała, że jest urocza, piękna i że zapiera dech w piersiach. Pokaż jej, że będziesz z nią romansował przez resztę waszego życia.

20. "Jak mogę ci dziś usłużyć?". Twoja żona potrzebuje wiedzieć, że chcesz ją wspierać i jej usługiwać we wszystkim, co robi. Zadanie tego pytania pokaże jej twoją troskę.


Jeśli chcesz dodać rzeczy, jakie żony chcą słyszeć od swoich mężów, napisz o nich w komentarzach.

TUTAJ znajdziesz 20 rzeczy, jakie mężowie chcą słyszeć od swoich żon.

Udostępnij

Źródło: Charisma News/markmerrill.com

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.