Wydrukuj tę stronę

Ten artykuł może na zawsze zmienić Twoje życie rodzinne

niedziela, 29 czerwiec 2014 15:13
Ten artykuł może na zawsze zmienić Twoje życie rodzinne fot. wedding.sabayagazine.com

Chwila na zastanowienie się nad swoim zachowaniem wobec najbliższych.

Z bliskimi mamy relację pełną zaufania i głębokiego kontaktu emocjonalnego. Dla jednych mogą to być krewni, rodzina, dla innych przyjaciele.

Jesteśmy tak przekonani o miłości i akceptacji ze strony tych ludzi, że możemy się rozluźnić i być sobą. Paradoks polega jednak na tym, że te same bliskie nam osoby, które są dla nas tak drogie, muszą widzieć i znosić wszystkie nasze wady, upadki itd. Właśnie z tymi ludźmi pozwalamy sobie na najgorsze zachowanie, wiedząc, że nam wybaczą i zaakceptują nas. Z obcymi jesteśmy w stanie się pohamować. Zachowujemy się przyzwoicie i dobrze.

Okazuje się zatem, że najdrożsi i najbliżsi nam ludzie nie tylko widzą nas w paskudnym świetle, ale i otrzymują od nas niezasłużone kopniaki. Z kolei obcy widzą nas w najlepszym świetle i otrzymują od nas "cukierki". Czy tak powinno być? Skąd przyszło to przyzwyczajenie, by wyładowywać złość, rozdrażnienie i zmęczenie na najbliższych, najczęściej w domu, w rodzinie? Kto nauczył nas publicznie zakładać piękną maskę, a z najbliższymi nam ludźmi pozwalać sobie na to, co niedozwolone? Czy to jest uczciwe w stosunku do naszych bliskich i ukochanych?

Bywa tak też w kościele. Są dwie skrajności. Z jednej strony niektórzy wierzący zakładają duchową maskę i sprawiają wrażenie, że wszystko jest u nich w porządku, choć tak naprawdę wszystko może być u nich źle, mogą mieć wiele problemów i potrzebować pomocy. Z drugiej strony są ci, którzy uznają, że skoro kościół jest rodziną, to powinni być akceptowani bez względu na wszystko, ze wszelkimi wadami. Dają więc śmiało upust swoim wadom i słabościom, w ogóle nie pracując nad ich przezwyciężeniem.

A może jednak nasi bliscy są godni tego, żeby otrzymywać od nas to, co najlepsze? Są przecież nam drodzy, kochamy ich i zasługują na nasze najlepsze zachowanie. A ileż dobrego im nie uczyniliśmy, nie daliśmy i nie dopowiedzieliśmy, choć mogliśmy to zrobić. Postarajmy się naprawić ten błąd i przez ten czas, który nam z nimi pozostał, odnośmy się do nich lepiej niż do wszystkich innych, skoro są dla nas tacy ważni. Oni nas kochają i bardzo czekają na nasze ciepło i miłość.

Autorka artykułu: Jelena Sulamita

Źródło: invictory.com

Zobacz także: 10 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon

Reklama

Reklama

 

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.