Mężowie chcieliby, żeby żony wiedziały o tych pięciu rzeczach

Reklama

Mężowie chcieliby, żeby żony wiedziały o tych pięciu rzeczach

czwartek, 21 sierpień 2014 18:36
Mężowie chcieliby, żeby żony wiedziały o tych pięciu rzeczach fot. growahealthychurch.com

Po artykule o pragnieniach żon teraz coś o tym, czego chcą mężowie.

Autorem pięciu punktów jest Mark Merrill, przewodniczący organizacji Family First (Najpierw Rodzina).

 Oto co pisze Merrill:

"Nie mam wątpliwości, że moja żona mnie kocha. Ale jej codzienne sposoby wyrażania tej miłości nie zawsze są tym, czego chcę albo potrzebuję.

Przez lata nauczyłem się, że istnieje duża mentalna i emocjonalna różnica pomiędzy mężczyznami i kobietami. To nie jest zresztą tajemnica. Ta luka jest wypełniona różnymi pragnieniami i sposobami komunikowania i kochania siebie nawzajem. Każdego dnia małżeństwo jest próbą, by położyć most nad tą luką - by przezwyciężyć nasze różnice i być w stanie wspólnie doświadczać radości.

Więc, aby pomóc Ci i twojemu małżonkowi/-ce położyć ten most, przedstawiam pięć rzeczy, o jakich mężowie chcą, by wiedziały ich żony:

1. Pragniemy uznania.

Dużo z tego, co robię, robię dla mojej żony. Dlatego że chcę jej uznania. Chcę usłyszeć od niej: "jesteś prawdziwym mężczyzną!". Kiedy zrobimy coś dobrze, chcemy, byście to zauważyły, chcemy waszej afirmacji. Chcemy, by nasze żony były naszym źródłem uznania numer 1. O innych rzeczach, jakie chcielibyśmy od Was słyszeć, można przeczytać w artykule: 20 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon.

2. Pragniemy szacunku.

Chcemy, byście szanowały nasze oceny. Mężczyzna potrzebuje kobiety, by ceniła i ufała jego opiniom i decyzjom, nawet jeśli czasami okazują się niesłuszne. To znaczy, żeby nie kwestionować cały czas jego wiedzy poprzez: "Dlaczego tak mówisz?" albo kwestionować jego decyzje poprzez mówienie: "przestań i zasięgnij jakichś wskazówek". Chcemy też, byście szanowały nasze zdolności. Mężczyzna nie chce słyszeć na przykład: "nie jesteś złotą rączką. Zawołam hydraulika" albo: "sport to nie twoja dziedzina. Poproszę Jana, żeby nauczył go, jak kopać piłkę". Facet nie chce być gaszony jeszcze zanim otrzyma szansę.

3. Pragniemy zwięzłości.

Jako mąż często chcę, żeby moja żona, Susan, po prostu przekazywała mi sedno sprawy. Choć ona to wie, nadal czasem opowiada mi całe tło, historie i szczegóły. Chociaż potrzebuję jej słuchać, żeby się wyraziła, naprawdę chciałbym, żeby mówiła jasno i zwięźle, jeśli chodzi o to, co chciałaby, żebym zrobił.

4. Pragniemy przebaczenia.

Wszyscy mężowie czasem coś zawalają. W większości przypadków nie jest to celowe. Kiedy prosimy o przebaczenie, chcemy, żebyście nam je dały i nie trzymały do nas żalu, nadal przypominając nam nasze historyczne błędy.

5. Pragniemy wsparcia.

Wielokrotnie mówiłem, że mężowie i żony mają się uzupełniać, a nie ze sobą rywalizować. Potrzebujemy wiedzieć, że nasze żony są w naszej drużynie, że naprawdę chcą nam pomagać i nas wspierać. Kiedy przed nami jest trudna decyzja, kiedy tracimy pracę, kiedy się zmagamy, potrzebujemy wiedzieć, że nasze żony są z nami w tym wszystkim.

Mężowie, o jakich rzeczach powinny jeszcze wiedzieć wasze żony? Żony, jak sądzicie, co wasi mężowie chcą, byście jeszcze o nich wiedziały?"

Przeczytaj też artykuł: Żony chcą, żeby mężowie wiedzieli o tych 5 rzeczach

Udostępnij
 

Źródło: Charisma News/Mark Merrill

Please publish modules in offcanvas position.